17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

4. Liga. Lechia pokonała Gryf Słupsk 4:1

2018-11-17 12:45:00
Drużyna Lechii Gdańsk występująca w rozgrywkach 4. Ligi w spotkaniu 18. kolejki pokonała Gryf Słupsk 4:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Ariel Borysiuk, Jan Kopania i dwie Mateusz Żukowski, a dla gości trafił Fabian Słowiński.

Drugi zespół Lechii w sobotni poranek mierzył się z drużyną lidera czwartoligowych rozgrywek. Biało-Zieloni wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu rozgrywali dobre spotkanie, mając od początku do końca optyczną przewagę. Wynik meczu w 31. minucie otworzył Mateusz Żukowski, który zwiódł obrońcę i skutecznie uderzył w kierunku bramki. "Żuko" kilka minut później podwyższył prowadzenie Lechii, dopełniając formalności z bliskiej odległości po podaniu Egy'iego. W kolejnych minutach oba zespoły miały kilka okazji do zmiany wyniku, ale do przerwy nie oglądaliśmy już żadnych bramek. Warta pochwalić również Macieja Woźniaka, który w pierwszej połowie zanotował kilka bardzo dobrych interwencji.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki i była groźniejsza. W 71. minucie Ariel Borysiuk pokonał bramkarza gości strzałem z bliskiej odległości. Gryf szybko odpowiedział po strzale Fabiana Słowińskiego z około 16 metrów. W końcówce gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą, ale zawodnikom obu zespołów brakowało trochę skuteczności w decydujących momentach. W doliczonym czasie gry świetny strzał z okolic pola karnego oddał Jan Kopania, ustalając końcowy wynik meczu.

18. Kolejka 4. Ligi RWS Investment Group

Lechia Gdańsk - Gryf Słupsk 4:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Żukowski (31., 37.), Ariel Borysiuk (71.) - Fabian Słowiński (75.), Jan Kopania (90.)

Lechia: Maciej Woźniak - Karol Fila, Filip Dymerski, Grzegorz Wojtkowiak, Dominik Szukiełowicz - Ariel Borysiuk (K) (76. Adrian Petk), Mateusz Cegiełka (85. Jan Kopania), Mateusz Sopoćko - Michał Mak (65. Sebastian Rugowski), Mateusz Żukowski, Egy Maulana Vikri (55. Sławomir Peszko)