• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Adam Chrzanowski: Ten sezon był dla mnie przełomowy

2018-05-31 12:00:00
- Wróciłem do Gdańska, wyleczyłem kontuzję i zacząłem grać, z czego bardzo się cieszę. Chciałbym, by kolejny sezon był lepszy w moim wykonaniu - mówi obrońca Lechii Gdańsk Adam Chrzanowski.

- Bardzo cieszę się, że po powrocie do zdrowia otrzymałem szansę najpierw od Adama Owena, a później od Piotra Stokowca. Ciężko pracuję na treningach, by na boisku pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będę prezentował się jeszcze lepiej - dodaje. 

 

Adam Chrzanowski w zakończonym sezonie występował na środku bądź boku obrony. Na jakiej pozycji czuje się lepiej?

 

- Wolę grać na środku obrony, gdzie czuje się najlepiej. Jestem nominalnym środkowym obrońcą, ale mogę grać także na lewej stronie. Wiem, że w każdym kolejnym meczu będę nabierał pewności na boku obrony, dając z siebie więcej - kontynuował. 

 

19-letni zawodnik cieszy się także zaufaniem trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Popularny "Chrzanek" ostatnio przebywał na zgrupowaniu kadry U-20 w Bydgoszczy. Jak młody obrońca indywidualnie ocenia swój sezon?

 

- Mam nadzieję, że będę grał dla Lechii, a także dla reprezentacji. Ten sezon był dla mnie przełomowy, ale przede mną jeszcze dużo pracy do wykonania - zakończył Adam Chrzanowski.