• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Adam Owen: Cały czas trzymać nogę na gazie

2017-11-22 15:13:00
- Z każdym zwycięstwem u moich zawodników rośnie pewność i wiara w siebie. Nie możemy teraz odpuścić. Trzeba cały czas trzymać nogę na gazie i przeć do przodu – mówił na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią trener Lechii Gdańsk Adam Owen.

Lechia do Krakowa wybiera się po dwóch zwycięstwach z rzędu w Lotto Ekstraklasie. Gdańszczanie w ostatnich meczach wygrali 1:0 z Arką Gdynia oraz 3:0 z Wisłą Płock.

 

- Wygrana 3:0 z każdym zespołem jest bardzo cenna. To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale jak w każdym, zawsze mogłoby być lepiej. Musimy cały czas się rozwijać i zwracać uwagę na rzeczy, które cały czas są do poprawy – mówił Adam Owen. - Jestem szczery w rozmowach z moimi piłkarzami i za to, co robią dobrze otrzymują pochwały, ale za złe rzeczy trzeba ich zganić. Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego od nich oczekuję.

 

- Przed nami pięć meczów do końca roku, ale nie wyznaczam sobie długoterminowych celów. Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu, a teraz najważniejszy jest mecz z Cracovią. Analizujemy grę rywala, jego mocne i słabe strony i mamy swój plan na piątkowe starcie – podkreśla szkoleniowiec Lechii. – Mamy przygotowane różne warianty, które będziemy modyfikować w zależności od sytuacji na boisku – wyjaśnia trener Owen, który podkreśla, jak ważna rzeczą w przygotowaniu do spotkania jest motywacja.

 

- Ja zawsze gram o zwycięstwo. Wiem, że z każdą wygraną u moich zawodników rośnie pewność i wiara w siebie. Chcę, byśmy ciągle trzymali nogę na gazie i nie odpuszczali. Musimy z całej siły przeć do przodu – zaznacza Adam Owen.