• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Adam Owen: Chcemy znów poczuć pewność siebie

2018-02-21 16:30:00
- Jedziemy do wicelidera LOTTO Ekstraklasy i chcemy w meczu z nim pokazać dużą jakość. Chcemy pokazać, że stać nas na grę na wysokim poziomie z rywalami ze szczytu tabeli. Poza tym potrzebujemy punktów, by poprawić naszą sytuację - mówił na konferencji prasowej przed piątkowym starciem z Jagiellonią Białystok trener Lechii Gdańsk Adam Owen.

- Na pewno nasza sytuacja po dwóch meczach z Wisłą Kraków i Piastem Gliwice nie jest korzystna. Piłkarze mocno to przeżywają i jak najszybciej chcą to zmienić. Liczę, że przełamanie przyjdzie w meczu z Jagiellonią. Mecz z wiceliderem tabeli to ku temu świetna okazja. Jedziemy do Białegostoku, by pokazać, że stać nas na grę na wysokim poziomie z zespołami z pierwszych miejsc w tabeli. Poza tym bardzo potrzebne nam są punkty – mówił Adam Owen. – Przenalizowaliśmy nasze dwa ostatnie mecze i jesteśmy świadomi, że brakowało nam w nich impetu w ofensywie. Musimy utrzymywać się przy piłce wyżej na boisku. Rozmawialiśmy o tym wewnątrz drużyny i wierzę, że w kolejnym meczu w ataku spiszemy się lepiej – zaznaczył szkoleniowiec Biało-Zielonych.

 

Przeciwko Jagiellonii trener Lechii nie będzie mógł wystawić do gry Rafała Wolskiego. Pomocnik gdańszczan w starciu z Piastem doznał zerwania więzadeł w kolanie i czeka go dłuższa przerwa w treningach.

 

- Strata Rafała jest dla nas bardzo bolesna. Bardzo mu współczujemy i trzymamy kciuki, by jak najszybciej wrócił do zdrowia i na boisko. Musimy poszukać teraz innych rozwiązań, stąd powrót do treningów z pierwszym zespołem Grzegorza Kuświka – wyjaśnił Adam Owen. – Jeśli chodzi o uraz Rafała to było to nieszczęśliwe zdarzenie i nie wynikał on ze złego przygotowania zawodnika. Rafał przygotowywał się do meczów rundy wiosennej w takim samym stopniu jak piłkarze na zgrupowaniu w Turcji. Ci zawodnicy, którzy trenowali w Gdańsku mieli takie same zajęcia, takie same jednostki treningowe, jak ci, którzy pojechali do Belek – zaznaczył Adam Owen, który scharakteryzował najbliższego rywala swojej drużyny.

 

- Jagiellonia to bardzo silny zespół, który jest pełen energii, pasji, który lubi naciskać na rywala. Nieprzypadkowo są wiceliderem LOTTO Ekstraklasy. My zdajemy sobie sprawę, na którym miejscu jesteśmy i wiemy, jaka ciąży na nas presja. Musimy ją wytrzymać. Przecież również Lechia ma piłkarzy, którzy potrafią grać na wysokim poziomie. Chcemy się odbudować i znów poczuć pewność siebie - zakończył trener Lechii.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się