• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Adam Owen: Czas na pracę i zmiany

2018-01-09 13:12:00
- Zima to czas by solidnie popracować i wprowadzić zmiany. Tak będzie również z naszą grą. Jesienią straciliśmy zbyt wiele bramek i popełnialiśmy w obronie błędy, niezależnie od tego, w jakim składzie występowaliśmy. To musi ulec zmianie – mówi na początku zimowego okresu przygotowawczego trener Lechii Gdańsk Adam Owen.

W poniedziałek piłkarze Lechii Gdańsk spotkali się na pierwszym treningu w 2018 roku. Najbliższe dni podopieczni trenera Owena spędzą na zajęciach w Gdańsku, natomiast od przyszłego tygodnia ćwiczyć będą na obozie w Turcji. Którzy z zawodników Biało-Zielonych znajdą się w kadrze na zgrupowanie w Belek?

- Kto pojedzie na obóz? Kadra się krystalizuje. Wiadomo, że część piłkarzy miała urazy i nie będą gotowi w 100%, dlatego będą musieli zostać i trenować w Gdańsku. Nie oznacza to jednak, że są oni dalej od pierwszego składy, niż ci, którzy polecą na obóz do Turcji. Bardzo zależy mi na tym, by każdy z piłkarzy był chętny do ciężkiej pracy, walczył za klub i oddawał za niego swoje serce – podkreśla Adam Owen.

 

Nową-starą twarzą w szatni Lechii jest Gerson, który wraca do drużyny Biało-Zielonych po wypożyczeniu do koreańskiego Gangwon. Co o Brazylijczyku sądzi trener Owen?

- To piłkarz z potencjałem i jakością. Jest zawodnikiem Lechii, więc nie mogę pozwolić sobie na to, żeby go nie sprawdzić, tym bardziej przy problemach, jakie mieliśmy w grze defensywnej jesienią. To czy będzie grać, zależy tylko od niego i jego postawy na boisku – zaznacza Adam Owen.

 

A jeśli już o grze defensywnej mowa, to praca nad nią to jeden z priorytetów w pracy Lechii podczas zimowego okresu przygotowawczego.

- Zima to czas by solidnie popracować i wprowadzić zmiany. Tak będzie również z naszą grą. Jesienią straciliśmy zbyt wiele bramek i popełnialiśmy w obronie błędy, niezależnie od tego, w jakim składzie występowaliśmy. To musi ulec zmianie.