• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Adam Owen: Derby to najlepsza okazja do właściwej reakcji

2017-11-02 12:27:00
- Zdajemy sobie sprawę z rangi spotkania derbowego, jakie czeka nas w piątek. Ten mecz będzie dla nas najlepszą okazją do tego, by odpowiednio zareagować po tym, co stało się w starciu z Koroną Kielce. Do Gdyni jedziemy po to, żeby zrobić swoją robotę i chcemy sięgnąć po trzy punkty – mówił na konferencji prasowej przed spotkaniem z Arką trener Lechii Gdańsk Adam Owen.

- Po meczu z Koroną zebraliśmy się we własnym gronie i porozmawialiśmy. Wszyscy doskonale wiemy, że to, co wydarzyło się w poniedziałek jest nie do zaakceptowania. Przeanalizowaliśmy dokładnie spotkanie z drużyną z Kielc i odkładamy to już na bok. Teraz najważniejsze jest piątkowe spotkanie z Arką – mówił trener Owen. – Na pewno w trzy dni nie zmienimy dużo jeśli chodzi o taktykę. Jako sztab szkoleniowy skupiliśmy się na sferze psychologicznej i chcieliśmy dotrzeć do głów zawodników, by skupili się na pozytywnych rzeczach – dodał szkoleniowiec Biało-Zielonych.

 

- Zdajemy sobie sprawę z rangi derbów, jak wiele one znaczą dla klubu i kibiców. Dla nas to będzie najlepsza okazja do tego, by odpowiednio zareagować po tym, co stało się w meczu z Koroną. Do Gdyni jedziemy po to, żeby zrobić swoją robotę i chcemy sięgnąć po trzy punkty. Na pewno na ten mecz wybierzemy odpowiedni skład. A czy będą w nim zmiany? Na pewno liczę na to, że będziemy na boisku dokonywać właściwych wyborów, z czym mamy kłopot właściwie od początku sezonu. Koniecznością jest wystrzeganie się indywidualnych błędów – zaznaczył Adam Owen.