• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Adam Owen: Dzięki dobrym wynikom rośnie pewność siebie

2018-02-15 15:10:00
- W spotkaniu z Wisłą podjęliśmy ryzyko, mając na murawie pięciu ofensywnie usposobionych piłkarzy. Uważam, że zespół w nowym ustawieniu 1-3-4-3 zdał egzamin i liczę, że w kolejnym meczu będzie jeszcze lepiej – mówił na konferencji prasowej przed spotkaniem 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Piastem Gliwice trener Biało-Zielonych Adam Owen.
Niedzielne spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk będzie drugim ligowym starciem Lechii przed własną publicznością w 2018 roku. Gdańszczanie zmierzą się w nim ostatnim w tabeli Piastem Gliwice.
 
- Lechia i Piast potrzebują punktów. Przeciwnicy zajmują ostatnią lokatę w lidze, ale nasza przewaga nie jest zbyt duża. W Ekstraklasie nie ma słabych drużyn i łatwych spotkań. Zdajemy sobie z tego sprawę, na którym miejscu w tabeli jesteśmy. Wiemy, z czego to wynika i staramy się to poprawić. Jesienią popełniliśmy zbyt wiele błędów, po których traciliśmy bramki. Wiosną potrzebujemy dobrych wyników, bo dzięki nim rośnie nasza pewność siebie - dodał. 
 
 
Trener Adam Owen przedstawił raport medyczny związany ze stanem zdrowia piłkarzy. 
- Rafał Wolski dołączył już do treningów z resztą zespołu. Czuje się zdecydowanie lepiej, niż było to tydzień temu, więc mam nadzieję, że wkrótce będzie do mojej dyspozycji - mówił szkoleniowiec. - Uraz Pawła Stolarskiego, którego doznał w spotkaniu z Wisłą, nie był poważny i nie wykluczy go z gry w niedzielę. Ponadto do treningów powrócił Błażej Augustyn, który był chory. Pozostali zawodnicy ciężko trenują i są gotowi do gry - koontynuował. 
 
 
W meczu ligowym z Wisłą Kraków zespół Lechii wystąpił w ustawieniu 1-3-4-3. Taktyka zdała egzamin? 
- Spotkanie z Wisłą oglądałem kilka razy i jestem zadowolony z występu całej drużyny. Kreowaliśmy sytuacje do zdobycia gola, ale brakowało nam skuteczności. Defensywa zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Wisła oddała zaledwie jeden celny strzał w kierunku naszej bramki, który niestety zakończył się utratą przez nas gola. Popełniliśmy jeden błąd, ale nie możemy winić za to Dusana Kuciaka - podkreślił trener. - Zmiana w naszej bramce nie jest potrzebna - zakończył Adam Owen. 
 
 
 
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się