Adam Owen: Presja towarzyszy mi każdego dnia

2018-03-01 13:50:00
- Presja to w futbolu element gry, trzeba z nią żyć – mówi przed piątkowym meczem w Lubinie trener Lechii Gdańsk Adam Owen.

Piłkarzom Lechii Gdańsk we wtorkowym spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza nie udało się odnieść pierwszego wiosennego zwycięstwa w LOTTO Ekstraklasie, choć od wygranej dzieliło ich kilkaset sekund. Ostatecznie spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk zakończyło się remisem 2:2, co dla piłkarzy i szkoleniowca Biało-Zielonych było dużym rozczarowaniem. Czy w związku z tym Adam Owen planuje dokonać zmian personalnych bądź taktycznych przed piątkowym starciem z Zagłębiem w Lubinie?

 

- Nie uważam, by naszym problemem był dobór taktyki. Nie traciliśmy goli, a w konsekwencji punktów z powodu źle dobranych schematów, tylko po błędach indywidualnych. Najważniejsza zmiana, jaka musi zajść to taka, by moi piłkarze uwierzyli, że są dobrymi zawodnikami. Że są w stanie strzelać gole, dobrze bronić i wygrywać mecze – podkreśla Adam Owen.

 

Lechii w ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach ani razu nie udało się pokonać rywala. Biało-Zieloni nie poprawili też swojej pozycji w tabeli i w dalszym ciągu znajdują się poza pierwszą ósemką. Czy dla szkoleniowca Biało-Zielonych nie wyzwala to dodatkowej presji, związanej z oczekiwaniami wobec drużyny i jego osoby?

 

- W futbolu presja jest elementem gry, zarówno gdy jesteś w dole tabeli, jak i na jej szczycie – przyznaje Adam Owen. – Nie postawiono przede mną żadnego ultimatum, a jeśli chcę wygrać w Lubinie to dlatego, że uwielbiam zwyciężać. Podobnie jak moi piłkarze. A odpowiedzialność? Jako trener ponoszę pełną odpowiedzialność, ale też muszą wziąć ją na siebie piłkarze. Ja przygotowuję ich najlepiej jak potrafię – dodaje trener gdańskiego zespołu.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że w Lubinie czeka nas trudny mecz. Zresztą w naszym położeniu każdy mecz nie jest łatwy. Zagłębie to dobry zespół, po zmianie trenera grają nieco inaczej niż jesienią, ale będziemy odpowiednio przygotowani – zapewnia trener Owen.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się