Akademia Klasy Ekstra w Gdańsku

2018-05-07 16:00:00
Kolejny piłkarski projekt mający na celu poszukiwanie piłkarskich talentów zawita do Gdańska. Organizatorem trzeciej edycji Akademii Klasy Ekstra są Fundacja Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, Akademia Lechii jest natomiast gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się jutro (8 maja) na stadionie przy ul. Traugutta 29. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.30 i potrwają do 16.00, kiedy zostaną wręczone nagrody.

Udział w projekcie biorą wszystkie zespoły, występujące w Lotto Ekstraklasie. Jego głównym celem jest propagowanie zdrowego trybu życia i zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej. – Stawiamy przede wszystkim na ruch i zabawę z piłką. Chcemy odciągnąć dzieciaki od komputerów i pokazać im alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu –  mówi Jacek Bednarz,  były członek zarządu Ekstraklasy SA.

 

Podczas Akademii Klasy Ekstra zmierzą się dzieci w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-9 oraz U-6. Celem przedsięwzięcia adresowanego dla dzieci w wieku 3-11 lat, jest promowanie sportowego szkolenia młodzieży i budowanie lokalnych społeczności.

 

- Dla moich chłopców będzie to turniej w formie funinio, gdzie zawodnicy będą rywalizować 3x3, atakując na dwie bramki. Wytyczone są także strefy, skąd oddawane mogą być strzały. W tej kategorii wiekowej bardzo ważny jest czas, w którym zawodnik znajduje się w posiadaniu piłki. Końcowe rezultaty nie są zapisywane, wszystko odbywa się w formie sportowej zabawy. Udział w turnieju wezmą zespoły trenujące w klubach, akademiach, a także w szkołach - mówi trener Lechii U-10 Irek Rymarczyk.

 

Akademia Klasy Ekstra
Czas: 08.05.2018, godz. 9:30 - 16.00
Miejsce: Stadion przy ul. Traugutta 29

 

Poniżej film z ubiegłorocznej edycji Akademii Klasy Ekstra