• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Akademia Lechii zorganizowała turniej grupy „Big 6”

2018-02-24 18:00:00
Turniej zorganizowany przez Akademię Lechii Gdańsk był kolejną imprezą dla chłopców z roczników 2007 i 2008 od momentu powołania do życia grupy „Big 6”. Piłkarskie zmagania z udziałem akademii: Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk odbyły się na gdańskim obiekcie sportowym przy ul. Meissnera.

- Za nami kolejne z cyklicznych spotkań w ramach grupy Big 6. Rozegraliśmy kilka meczów na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Poziom prezentowany przez wszystkie drużyny był bardzo wysoki - podkreślił trener Lechii U-11, Łukasz Gajowniczek. - Dla chłopców jest to duże przeżycie móc zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce. Cieszy nas to, że poziom jest bardzo wyrównany, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że kierunek obrany przez naszą akademię jest właściwy. Turnieje z takimi zespołami chcielibyśmy rozgrywać częściej - mówił. 

  

- Turnieje Big 6 to bardzo dobra inicjatywa, dzięki której mamy możliwość rywalizowania z najlepszymi zespołami w danej kategorii wiekowej w naszym kraju. Każda akademia, jak i każdy chłopiec biorący udział w spotkania zyskuje sportowo, jak również mentalnie. Wysoki poziom czyni te rozgrywki jeszcze ciekawszymi. W trakcie rywalizacji nie są prowadzone żadne tabele i statystyki, co sprawia, że chłopcy mogą cieszyć się grą w piłkę, a to jest przecież najważniejsze - powiedział opiekun Lechii U-12 Mateusz Michalski. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się