• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Ariel Borysiuk: każdy mecz jak finał

2018-02-09 19:00:00
Ariel Borysiuk rozpoczyna swoją trzecią w piłkarskiej karierze przygodę z Lechią Gdańsk. – Mam nadzieję, że okaże się owocna w sukcesy. Na razie jednak trzeba skupić się na punktowaniu w każdym spotkaniu, co wpaja nam trener Adam Owen. Chcemy zacząć już od najbliższej soboty, gdy zagramy z Wisłą Kraków – podkreśla Borysiuk.

Borysiuk pół roku temu opuścił Gdańsk, gdy skończył się okres wypożyczenia do Queens Park Rangers. Wrócił do Anglii, ale nie rozegrał tam tylu spotkań, ile sobie zakładał. 

– Nie chcę opowiadać niestworzonych historii, że trener mnie nie lubił czy coś w tym rodzaju. Widocznie miał inną koncepcję personalną co do budowy zespołu. Od października czy listopada wiedziałem, że muszę zmienić zimą klub. Do Lechii było mi najbliżej. Cieszę się, że jestem w Gdańsku z powrotem – powiedział Borysiuk. – Drużyna trochę się personalnie zmieniła, nadal panować będzie duża konkurencja co do miejsca w wyjściowym składzie. I to na każdej pozycji. Ale to dobrze – dodał. 

 

Jakie cele stawia sobie Ariel Borysiuk? – Chcę jak najwięcej grać, po to tu przyszedłem i podpisałem kontrakt na 3,5 roku. Najważniejszy jest jednak cel zespołu. Mamy jedno wyjście: punktować jak najwięcej, bo tych punktów potrzebujemy jak tlenu w naszej sytuacji – mówi "Borys". – Od pierwszego meczu chcemy wygrywać. Trener Adam Owen często nam powtarza o chęci zwyciężania w każdym meczu. Nawet na sparingach  wymagał, by traktować je równie poważnie jak mecze ligowe – powiedział Borysiuk. 

 

Inauguracja piłkarskiej wiosny w Gdańsku już w sobotę o 20.30. Rywalem Biało-Zielonych będzie krakowska Wisła. – Nie za bardzo wiadomo, czego się po nich spodziewać. Mają nowego trenera, bywają nieobliczalni, a w składzie można znaleźć kilka indywidualości, z których największa to chyba Carlitos Lopez – wylicza Borysiuk. – Skupić się musimy jednak na sobie. Mamy siedem punktów straty do czołowej ósemki, a zostało jeszcze 9 kolejek. Kazdy mecz trzeba traktować jak finał – kończy pomocnik Lechii. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się