Ariel Borysiuk: każdy mecz jak finał

2018-02-09 19:00:00
Ariel Borysiuk rozpoczyna swoją trzecią w piłkarskiej karierze przygodę z Lechią Gdańsk. – Mam nadzieję, że okaże się owocna w sukcesy. Na razie jednak trzeba skupić się na punktowaniu w każdym spotkaniu, co wpaja nam trener Adam Owen. Chcemy zacząć już od najbliższej soboty, gdy zagramy z Wisłą Kraków – podkreśla Borysiuk.

Borysiuk pół roku temu opuścił Gdańsk, gdy skończył się okres wypożyczenia do Queens Park Rangers. Wrócił do Anglii, ale nie rozegrał tam tylu spotkań, ile sobie zakładał. 

– Nie chcę opowiadać niestworzonych historii, że trener mnie nie lubił czy coś w tym rodzaju. Widocznie miał inną koncepcję personalną co do budowy zespołu. Od października czy listopada wiedziałem, że muszę zmienić zimą klub. Do Lechii było mi najbliżej. Cieszę się, że jestem w Gdańsku z powrotem – powiedział Borysiuk. – Drużyna trochę się personalnie zmieniła, nadal panować będzie duża konkurencja co do miejsca w wyjściowym składzie. I to na każdej pozycji. Ale to dobrze – dodał. 

 

Jakie cele stawia sobie Ariel Borysiuk? – Chcę jak najwięcej grać, po to tu przyszedłem i podpisałem kontrakt na 3,5 roku. Najważniejszy jest jednak cel zespołu. Mamy jedno wyjście: punktować jak najwięcej, bo tych punktów potrzebujemy jak tlenu w naszej sytuacji – mówi "Borys". – Od pierwszego meczu chcemy wygrywać. Trener Adam Owen często nam powtarza o chęci zwyciężania w każdym meczu. Nawet na sparingach  wymagał, by traktować je równie poważnie jak mecze ligowe – powiedział Borysiuk. 

 

Inauguracja piłkarskiej wiosny w Gdańsku już w sobotę o 20.30. Rywalem Biało-Zielonych będzie krakowska Wisła. – Nie za bardzo wiadomo, czego się po nich spodziewać. Mają nowego trenera, bywają nieobliczalni, a w składzie można znaleźć kilka indywidualości, z których największa to chyba Carlitos Lopez – wylicza Borysiuk. – Skupić się musimy jednak na sobie. Mamy siedem punktów straty do czołowej ósemki, a zostało jeszcze 9 kolejek. Kazdy mecz trzeba traktować jak finał – kończy pomocnik Lechii.