• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Ariel Borysiuk: Nie lekceważymy rywala

2017-04-12 16:20:00
Przed piłkarzami Lechii Gdańsk kolejne derby Trójmiasta. 17 kwietnia na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni zmierzą się z Arką Gdynia. Dla Ariela Borysiuka będzie to pierwsze starcie w barwach Lechii z drużyną z Gdyni.

Borysiuk do gdańskiego zespołu dołączył przed rozpoczęciem rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy i nie zagrał w jesiennych derbach Trójmiasta rozegranych w Gdyni. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 1:1. A jak będzie w rewanżu na Stadionie Energa Gdańsk?

 

- Na pewno będziemy chcieli zaprezentować ten sposób gry, który do tej pory przynosił nam punkty w meczach na swoim stadionie. Liczymy, że tak jak w poprzednich wiosennych meczach z Jagiellonią Białystok, Cracovią i Zagłębiem Lubin, także w tym poniedziałkowym z Arką sięgniemy po trzy punkty - zaznacza Borysiuk.

 

Zespół z Gdyni w ostatnim okresie przeżywa spory kryzys. Piłkarze Arki przegrali wysoko ostatnie cztery spotkania w Lotto Ekstraklasie i z niemałym trudem wywalczyli awans do finału Pucharu Polski. Za brak punktów i słabą grę swoją posadą zapłacił dotychczasowy trener Arki Grzegorz Niciński, którego zastąpił Leszek Ojrzyński. Czy kłopoty rywala Lechii będą miały wpływ na podejście Biało-Zielonych do derbowej konfrontacji?

 

- Na pewno nie. Nie zlekceważymy Arki pod żadnym pozorem. Nie chcę powtarzać wyświechtanego sloganu, że derby rządzą się swoimi prawami, ale coś w tym powiedzeniu rzeczywiście jest. Dlatego tym bardziej będziemy musieli uważać. Gdynianie przyjadą do nas z chęcią przełamania się i pokazania przed nowym szkoleniowcem. My jednak patrzeć będziemy tylko na siebie. Będziemy chcieli zrealizować nasz plan na to spotkanie i sięgnąć po zwycięstwo - przekonuje pomocnik Lechii.

 

#MyWierzymy