• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    04.04.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Ariel Borysiuk: Udało nam się wyjść z opresji [WYWIAD]

2018-05-17 18:00:00
- Myślę, że dwa ostatnie mecze w moim wykonaniu były obiecujące, tak jak gra całej drużyny. Udało nam się wyjść z opresji, zapewniając sobie utrzymanie przed ostatnią kolejką. W tym sezonie było dużo niepowodzeń i rozczarowań, dlatego chcemy zakończyć go pozytywnym akcentem - mówił pomocnik Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk.

- Pierwszy raz grałem w dolnej ósemce, Lechia także. Nie wiedziałem, jak to wygląda. W tej grupie zespołów każdy walczy o życie, a na murawie dominuje walka, fizyczność, a niewiele jest piłkarskich fajerwerków. Mieliśmy nóż na gardle, nie było ważne kto i jak strzelał bramki, liczyły się tylko zdobyte punkty na koniec. Pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi na taką grę, utrzymując się w Ekstraklasie. Jednak nie takie były cele i oczekiwania - mówił Borysiuk. 

 

Dołączyłeś do Lechii tydzień przed startem rundy wiosennej i pojawiłeś się na murawie w 11 spotkaniach. Jak oceniasz swoją postawę?

- Wyobrażałem sobie to trochę inaczej, swoją postawę, jak i drużyny. Dołączyłem do Lechii w połowie sezonu, nie przepracowałem w Gdańsku okresu przygotowawczego, co miało duży wpływ na moją dyspozycję. Nie szukam jednak wymówek. Przygotowania do kolejnego sezonu będą dla mnie bardzo ważne.

 

W kolejnym sezonie zobaczymy Cię w takiej dyspozycji jak przed transferem do Legii, a potem do Queens Park Rangers?

- Bardzo bym chciał i myślę, że to jest możliwe. Treningi z Piotrem Stokowcem wyglądają solidnie. Wszystko idzie w dobrym kierunku i chciałbym, by także było tak z moją osobą. Myślę, że stabilizacja przyda się zarówno mnie, jak i drużynie. 

 

Cały czas czekasz na pierwszego gola w tym sezonie. Ostatnią okazję będziesz miał w najbliższą sobotę przeciwko Sandecji. 

- Nigdy nie należałem do zawodników, którzy strzelali dużo goli, ale próbuję oddawać strzały z dystansu, co jest moim atutem. Mam jeszcze jedną okazję, by zdobyć bramkę, ale najważniejsze jest dobro zespołu. 

 

W kolejnym sezonie duet pomocników Borysiuk-Łukasik może stanowić o sile środka pola Lechii? 

- Żaden z nas nie wie, jak wszystko potoczy się w czerwcu. Do Lechii zostałem ściągnięty, gdy trenerem był jeszcze Adam Owen, który bardzo nalegał na mój transfer. Później zespół objął Piotr Stokowiec. Straciłem miejsce w składzie, ale nie było miejsca na obrażanie się, czy strzelanie "focha". Postawą na treningach oraz w trakcie meczów staram się udowodnić trenerowi, że zasługuję, by grać. Myślę, że dwa ostatnie mecze w moim wykonaniu były obiecujące, tak jak gra całej drużyny.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się