• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Artur Sobiech: Chcemy pisać nową historię

2019-09-24 07:15:00
- Musimy wyjść na boisko, zrobić swoje i awansować do kolejnej rundy - mówi przed meczem 1/32 finału Totolotek Puchar Polski napastnik Lechii Gdańsk Artur Sobiech.

Biało-Zieloni do rozpoczynającej się edycji Totolotek Puchar Polski przystąpią jako obrońca trofeum. 

 

- Na pewno to historia, którą zapisałem nie tylko ja, ale wszyscy piłkarze Lechii Gdańsk. Teraz chcemy pisać nową i zajść jak najdalej w tej edycji. W Wejherowie oczywiście chcemy wygrać.

Przed rokiem podopieczni Piotra Stokowca pokonali na początku rywalizacji drugoligową Resovię 3:1, ale po pierwszej połowie prowadzili rywale. 

 

- Akurat do motywacji nie mam zastrzeżeń, bo na każde spotkanie jesteśmy odpowiednio przygotowani pod tym względem. Natomiast rzeczywiście nie było to łatwe spotkanie. Pamiętam, jakie tam było boisko. Namęczyliśmy się w pierwszej połowie, ale w drugiej zdobyliśmy trzy bramki i przeszliśmy do kolejnej rundy, a to jest najważniejsze w rozgrywkach pucharowych.

 

W składzie Lechii możemy spodziewać się kilku zmian, ale Artur Sobiech podkreśla, że mamy szeroką i silną kadrę. 

 

- Ostatnia edycja Pucharu Polski pokazała, że w kraju można grać na dwóch frontach. Teraz chcemy to potwierdzić. Na pewno kilku innych zawodników dostanie szansę. Taką decyzję na krótko przed meczem podejmie trener. Dlatego wszyscy muszą być cały czas w gotowości. Mamy zresztą bardzo silny skład. Jeśli popatrzmy na naszą dwudziestkę meczową, to wielu zawodników z naszej ławki w innych zespołach ekstraklasy miałoby pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się