Artur Sobiech: Najważniejsza jest praca i trening

2018-11-14 10:00:00
- Trener ma nakreślony plan na każdego z zawodników. Najważniejsze, że drużyna dobrze funkcjonuje - mówi Artur Sobiech, napastnik Biało-Zielonych.

- Mamy sporo meczów, jeżeli jestem potrzebny, to jestem w gotowości, by pomóc zespołowi. Trener nakreśla plan na każde spotkanie i trzeba powiedzieć, że zmiany dodają jakości. Najważniejsza jest praca i trening - podkreśla Sobiech.

 

W tym sezonie napastnik Lechii rozegrał dziewięć meczów, w których strzelił trzy bramki i zaliczył asystę. Z kolei w Pucharze Polski ma bramkę i asystę w jednym meczu. Sobiech najczęściej wchodzi z ławki, jak ocenia swoją rolę jako jokera?

 

- Do każdej roli trzeba być gotowym, czy to grając od początku czy wchodząc z ławki. Podejście zawodnika powinno być takie samo, niezależnie czy gra 90, 20 czy 5 minut. W każdej chwili można coś wnieść do zespołu. 

 

 

Na ostatniej konferencji prasowej trener Piotr Stokowiec sam przyznał, że "prawdziwego Sobiecha zobaczymy wiosną".

 

- Trener ma na mnie określony plan. Wiadomo, że nie miałem tego okresu przygotowawczego z drużyną. Będę go miał zimą i to też podniesie moją dyspozycję fizyczną - zaznacza 28-letni napastnik.

 

Napastnik Biało-Zielonych po hattricku z Zagłębiem Lubin na bramkę musiał czekać do pucharowego meczu z Resovią, w którym zaliczył też asystę. 

 

- To była ważna bramka, bo wiemy jak ten mecz się w pierwszej połowie układał. Boisko też nie było najlepsze. Jak strzeliłem gola na 2:1, to grało nam się trochę łatwiej. Napastnik nie może się wahać, gdy piłka jest w "szesnastce". Cieszę się, że wpadło i wywieźliśmy korzystny wynik. Wcześniej zaliczyłem asystę i w tym nie było przypadku. Często trenujemy stałe fragmenty gry i to przyniosło nam wyrównującego gola.

 

 

Przed przejściem do Lechii Sobiech przez dwa ostatnie sezony grał w 2. Bundeslidze. Jak porównuje poziom obu lig?

 

- Największe podobieństwo to fakt, że obie ligi są bardzo wyrównane i te zdobycze punktowe są bardzo podobne. Pomiędzy 5-8 drużynami jest mała różnica punktowa. Natomiast uważam, że w LOTTO Ekstraklasie więcej gramy w piłkę. Tam raczej te zespoły są nastawione na granie długich piłek. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się