• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    04.04.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Artur Sobiech: Trzy punkty muszą zostać w Gdańsku

2019-09-20 12:00:00
- Najważniejsze jest, by każdy pracował dla drużyny i to przełoży się na dobry wynik. Pokazaliśmy to w ostatnich spotkaniach. Wtedy będzie nam łatwiej, bo wiadomo, że jak są zwycięstwa, to jest ta atmosfera i pniemy się w górę tabeli - powiedział napastnik Lechii Artur Sobiech przed sobotnim spotkaniem z Koroną Kielce.

- Trzeba mieć patent na każdego, ale bardzo cieszymy się z dwóch ostatnich wygranych, tym bardziej z wymagającymi przeciwnikami. Zwyciężyliśmy na boisku aktualnego mistrza Polski, który przez ponad rok był niepokonany u siebie w lidze. Także ta wygrana smakowała bardzo dobrze. Potem przyjechał do nas Lech, który jest klasowym zespołem, ale udowodniliśmy wyższość. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie i trzeba tę passę podtrzymać. 


Biało-Zieloni w sobotę rozegrają mecz ligowy z Koroną Kielce, a już we wtorek zmierzą się z Gryfem Wejherowo w ramach pierwszej rundy Totolotek Pucharu Polski. 


- Teraz czekają nas kolejne dwa ciężkie mecze. Korona przyjedzie z nowym trenerem, także będą na pewno chcieli się pokazać z dobrej strony oraz coś udowodnić sobie. My jednak mamy mocny zespół i będziemy chcieli wygrać. Ćwiczymy teraz aktywne fragmenty gry, bo tak ten mecz może wyglądać w sobotę. Trzy punkty muszą zostać w Gdańsku. 

 

Rywalizacja w drużynie jest bardzo duża, a chęć do gry w pierwszym składzie zgłasza wielu zawodników. 


- Każdy zawodnik jest potrzebny i nie wiadomo, kiedy ta szansa przyjdzie, ale musi być gotowy. Flavio Paixao jest bardzo ważną postacią w naszej drużynie, kapitanem. Zawsze możemy na niego liczyć. Niezależnie kto gra, to daje nam tę jakość i trener dokonuje słusznych wyborów. Mamy bardzo silny skład. Jeśli popatrzymy na naszą dwudziestkę meczową, to wielu zawodników z ławki rezerwowych miałoby pewne miejsce w innych zespołach ekstraklasy.

 

 

W ostatnich tygodniach Artur Sobiech jest w bardzo dobrej formie, co udokumentował zdobyciem trzech bramek, do których dołożył ostatnio asystę. - Staram się dawać w każdym meczu z siebie 100%. Chcę przede wszystkim, aby drużyna miała z tego pożytek. Myślę, że tak jest w ostatnich spotkaniach i trzeba to pielęgnować. Czuję się dobrze. Cały czas trzeba ciężko trenować i tę wartość udowadniać, jednakowo na treningu, gdzie mamy dużą rywalizację, a potem przełożyć to na spotkania ligowe. Napastnik zawsze będzie rozliczany z bramek. Media czy kibice patrzą przez pryzmat tego. Uważam, że w ostatnim spotkaniu dałem kilka innych atutów, które pomogły zespołowi znacznie w zwycięstwie.

 

W zwycięskim spotkaniu z Lechem "Sobi", jak mówią na Artura koledzy z boiska, zanotował świetną asystę przy trafieniu Sławomira Peszki, choć mógł pokusić się o uderzenie na bramkę. - Najważniejsze jest, by każdy pracował dla drużyny i to przełoży się na dobry wynik. Pokazaliśmy to w ostatnich spotkaniach. Wtedy będzie nam łatwiej, bo wiadomo, że jak są zwycięstwa, to jest ta atmosfera i pniemy się w górę tabeli. Co do ostatniej sytuacji, zobaczyłem, że Sławek jest lepiej ustawiony, ma przed sobą całą bramkę i dograłem mu. Całe szczęście, że wykorzystał. Sławek jest w gazie, oby jak najdłużej. Cieszą jego bramki, które dają nam wygrane i punkty.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się