Bez punktów w Poznaniu. Lech - Lechia 2:1

2019-05-15 22:16:00
W spotkaniu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała mecz wyjazdowy z Lechem Poznań 2:1. Bramkę dla Biało-Zielonych, prowadzonych przez Piotra Stokowca, zdobył Michał Mak.

W 5. minucie groźna akcja Lecha Poznań, ale piłka po strzale głową przeleciała nad bramką. Po błędzie Jasmina Buricia przed szansą stanął Flavio Paixao, jednak Portugalczyk nie zdążył zareagować i wywalczył jedynie rzut rożny. Kilka minut później świetnym uderzeniem popisał się Michał Mak. Strzał obronił Burić. Chwilę później groźny atak przeprowadzili gospodarze, ale piłka po uderzeniu Darko Jevticia przeleciała nad poprzeczką bramki Lechii. W 37. minucie szansę, po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia, miał Paixao. Piłka, po strzale głową, odbiła się od obrońcy Lecha i wyszła na rzut rożny. W 43. minucie po dobrej akcji zespołu Lechii dośrodkował Mladenović, futbolówka odbiła się od obrońcy Lecha i trafiła w poprzeczkę.

W 57. minucie groźna akcja Lecha. Do piłki w polu karnym dopadł Mateusz Skrzypczak i uderzył na bramkę Lechii. Pewnie interweniował Zlatan Alomerović. Minutę później na bramkę uderzył Piotr Tomasik, piłka odbiła się niefortunnie od Błażeja Augustyna, zmyliła Alomerovicia i wpadła do bramki Lechii.  W 71. minucie, po dośrodkowaniu Mladenovicia, świetnym uderzeniem popisał się Mak i pokonał Buricia. W 83. minucie strzelał z głowy Steven Vitoria, któremu podawał Mateusz Sopoćko. Piłkę złapał bramkarz Lecha. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam Jevtić pokonał Alomerovicia i ustalił wynik spotkania.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: bramka samobójcza (58.), Darko Jevtić (90+3.) (Lech) - Michał Mak (71.) (Lechia)

Żółte kartki: Jasmin Burić (73.), Mateusz Skrzypczak (74.) (Lech) - Mateusz Sopoćko (69.), Michał Mak (81.), Lukas Haraslin (90+5.) (Lechia)

Skład Lechii: Zlatan Alomerović - Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Joao Nunes - Patryk Lipski (66. Mateusz Sopoćko), Daniel Łukasik, Tomasz Makowski - Mateusz Żukowski (57. Lukas Haraslin), Flavio Paixao (K), Michał Mak (81. Steven Vitoria)