• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.02.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  22.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  29.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.04.2020, 18:00

Błażej Augustyn: Chcę udowodnić, że zasługuję, by grać

2018-07-05 18:30:00
- Od początku okresu przygotowawczego omijają mnie kontuzje i liczę, że tak zostanie do startu rozgrywek. Cieszę się, że każdego dnia jestem gotowy do treningu. Chcę pokazywać w defensywie na co mnie stać, chcę pomagać zespołowi od tyłu, gdzie te oczy widzą więcej i muszą pomagać - powiedział obrońca Lechii Gdańsk Błażej Augustyn, który przygotowuje się z zespołem w Opalenicy.

Przebywacie na zgrupowaniu w Opalenicy, które jest kolejnym etapem przygotowań do nadchodzącego sezonu. Za Wami już ponad trzy tygodnie ciężkiej pracy, nad czym pracowaliście najwięcej? 

- Na początku staraliśmy się poprawić naszą grę defensywną. Po ostatnich treningach można stwierdzić, że będziemy teraz bardziej skupiać się na zagadnieniach techniczno-taktycznych, ale na pewno pojawiać się będą także elementy siłowe, czy wytrzymałościowe. Trenerowi zależy, abyśmy byli bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Dlatego zachęca, motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. W naszej lidze jest dużo drużyn, które prezentują fizyczny futbol, na co musimy być gotowi. 

 

Dla Ciebie jako zawodnika doświadczonego jest to już kolejny obóz. Co możesz o nim powiedzieć? Jak wyglądają treningi?  

- Wszystko jest bardzo dobrze zaplanowane, sztab szkoleniowy ma swój plan i pomysły, które realizuje. Ponadto trenerzy starają się urozmaicać zajęcia, więc nie ma rutyny. Skupiamy się na ciężkiej pracy, ale jest także czas, by trochę lepiej się poznać, co także jest ważne. 

 

 

W końcówce poprzedniego sezonu nie grałeś zbyt wiele, miałeś problemy ze zdrowiem, ale nowy sezon, to także nowe rozdanie.

- W drugiej części poprzedniego sezonu borykałem się z chorobą, potem dopadały mnie drobne urazy. Teraz od początku okresu przygotowawczego omijają mnie kontuzje i liczę, że tak zostanie do startu rozgrywek. Cieszę się, że każdego dnia jestem gotowy do treningu. Czasem obolały, czasami zaciskam zęby, ale staram się, aby od pierwszego do ostatniego dnia wszystko było dobrze.

 

Dzień drugi w Opalenicy. Taktyka i technika

 

Masz jednak dużą konkurencją na swojej pozycji, na której mogą występować również Joao Nunes, Steven Vitoria, Michał Nalepa czy Adam Chrzanowski.

- Rywalizacja jest na każdej pozycji i zawsze powinna być. Wykonuję swoją pracę jak najlepiej, ale decyzje zawsze podejmuje trener. Ja jestem gotowy cały czas i staram się nie zawodzić pod każdym względem. Chcę pokazywać w defensywie, na co mnie stać, chcę pomagać zespołowi od tyłu, gdzie te oczy widzą więcej i muszą pomagać, nie tylko na boisku, ale także poza nim. Liczę na to i chciałbym, aby tak było, że będziemy dobrze przygotowaną drużyną, grającą agresywnie.

 

Po powrocie z urlopów w szatni pojawiło się wielu nowych zawodników, którzy dołączyli do Lechii bądź wrócili z wypożyczeń. Aktualna średnia wieku wszystkich zawodników związanych z Lechią wynosi poniżej 25 lat, w kadrze natomiast mamy tylko sześciu zawodników powyżej 30. roku życia. Czego można spodziewać się po tej grupie piłkarzy, którzy rozpoczynają dopiero swoją piłkarską karierę? 

 

- Drużyna została odmłodzona, ale nie można powiedzieć, że to nie będzie miało efektów. Młodzi zawodnicy muszą ciężko pracować, pokazywać trenerowi, że zasługują na grę. Jeśli któryś z nich będzie miał umiejętności, będzie gotowy, to na pewno dostanie swoją szansę. Każdemu z nich tego życzę. Stanowimy jedną drużynę, więc zależy mi na tym, by wszystko dobrze funkcjonowało. Pamiętam, jak to ja wchodziłem do drużyny, jak obserwowałem swoich starszych kolegów, a teraz jestem jednym z nich. Zdaje sobie sprawę, że jestem jednym z bardziej doświadczonych zawodników w tej drużynie, ale nie przejmuje się tym. Moją pracę na boisku staram się im pokazać, że muszą walczyć, bo nie oddam miejsca tak łatwo. 

 

Jakub Arak: Skupiam się na ciężkiej pracy

 

W poprzednim sezonie zdobyłeś dwie bramki dla Lechii, dobry instynkt strzelecki pokazałeś także w ostatnim sparingu z Chojniczanką Chojnice (5:1), zdobywając pierwszą bramkę dla Biało-Zielonych.

- Staram się szukać okazji przy stałych fragmentach gry w polu karnym przeciwników, dochodzę do tych sytuacji, ale nie zawsze się udaje. Zdobyty gol zawsze bardzo cieszy, ale skupiam się przede wszystkim na zadaniach defensywnych. 

 

 

 

Autor: Łukasz Szczepiński, Fot. Grzegorz Radtke/ 058sport.pl
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się