• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Błażej Augustyn: Chcemy zagrać w Warszawie nasz mecz

2019-09-27 12:00:00
- Na pewno mecz z Legią jest jak każdy inny. Wiadomo, że większość drużyn w Polsce na mecz z Legią specjalnie się motywuje, dodatkowo się nastawiają na walkę. My jesteśmy jednak taką drużyną, która skupia się na sobie, na naszych zadaniach, co przez cały tydzień trenujemy i się przygotowujemy. Nie chcemy być zależni od nich, lecz od samych siebie - powiedział obrońca Lechii Gdańsk Błażej Augustyn przed sobotnim meczem z Legią Warszawa.

Ostatni mecz z Legią Warszawa zakończył się zwycięstwem rywali 3:1, choć to Biało-Zieloni jako pierwsi objęli prowadzenie. W spotkaniu było również wiele kontrowersji sędziowskich.

 

- Zapomniałem już o ostatnim spotkaniu z Legią. Wiadomo, że trochę się tu działo, było sporo emocji. My patrzymy na ten sezon, jedziemy z chęcią ogrania Legii. Nie wiem, czy ktoś z nas będzie rozpamiętywał ten moment. Trochę to bolało, ale jedziemy do Warszawy zagrać nasz mecz. Nie da się ukryć, że zawsze jest większe zainteresowanie meczem z udziałem Legii. W każdym meczu trzeba grać dobrze, ale w takim starciu warto pokazać się z niezłej strony. 

 

Błażej Augustyn w przeszłości występował przez jeden sezon w barwach Legii, ale nie był to dla niego udany okres w karierze. 

 

- Myślę, że im mam więcej lat, to zapominam, co było dawno za mną. Patrzę na to, co przede mną. Nie rozmyślam, o tym co było. W dzisiejszych czasach jest większe parcie na to, by grali stosunkowo młodzi zawodnicy. Ja byłem środkowym obrońcą, gdzie rzadko daje się szansę grania od początku do końca. Dostałem mało szans, widocznie ich nie wykorzystałem. Tak się potoczyła moja przygoda z Legią. Bardziej czułem się doceniany za granicą, po prostu tak działo się naturalnie. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się