• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    17.12.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    22.12.2018, 18:00

Błażej Augustyn: Doświadczenie naszym atutem

2017-12-07 11:14:00
- Wiemy, że Górnik jest liderem tabeli, jest na fali, a jego piłkarze grają ambitnie i z dużą fantazją. Ale nie jedziemy do Zabrza, żeby się przed nim położyć, tylko po punkty. Jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem i to może być nasz atut – mówi przed piątkowym meczem 19. kolejki Lotto Ekstraklasy obrońca Lechii Gdańsk Błażej Augustyn.

Błażej Augustyn to piłkarz Lechii Gdańsk, który w swojej karierze występował w Górniku Zabrze. Obrońca Biało-Zielonych grał tam w latach 2013 – 2015. Piątkowy mecz w Zabrzu będzie więc dla Augustyna swoistym powrotem „na stare śmieci”.

- Nie do końca tak będzie, bo doszło tam do wielu zmian. Kiedy ja grałem w Górniku to obecny stadion w Zabrzu dopiero powstawał, a my graliśmy przy skromnej widowni. Poza tym piłkarze, którzy teraz stanowią o sile Górnika, wtedy występowali w drugim zespole i nie dostawali wielu szans na grę w Ekstraklasie. Z zespołu, w którym ja grałem został chyba już tylko Rafał Kurzawa – wyjaśnia Augustyn.

Wspomniany Kurzawa to najlepszy asystent Lotto Ekstraklasy, a jego dośrodkowania ze stałych fragmentów gry przyniosły w tym sezonie Górnikowi sporo bramek.

- Na pewno będziemy musieli na to uważać. Ale nie tylko w tym aspekcie zabrzanie w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze. Grają bardzo ambitnie i z dużą fantazją, ale i my w ostatnich spotkaniach gramy dobrze. W czterech meczach wywalczyliśmy dziewięć punktów, a mogło być ich więcej. Bilans popsuł nam trochę nasz mecz z Cracovią. Wiemy, że Górnik jest liderem tabeli, ale nie jedziemy do Zabrza, żeby się przed nim położyć, tylko po punkty. Jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem i to może być nasz atut. Na bieżąco analizujemy grę Górnika i będziemy przygotowani na różne warianty. Jesteśmy optymistami i będziemy szukać swoich szans na zwycięstwo z liderem – podkreśla Augustyn.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się