• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Błażej Augustyn: Poprawić całą grę obronną

2018-01-09 18:00:00
- Ciężko uznać mój dotychczasowy pobyt w Lechii za w pełni zadowalający. Wiadomo, że chciałoby się więcej i lepiej, ale nie zawsze wychodziło to tak, jakbym sobie tego życzył. Zrobię wszystko, by wiosną było zdecydowanie inaczej – mówi obrońca Lechii Gdańsk Błażej Augustyn.

Do przygotowań do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk przystępują po niezbyt udanej dla Biało-Zielonych rundzie jesiennej. Po 21 meczach podopieczni Adama Owena zajmują 11. miejsce w tabeli, które dla Błażeja Augustyna i jego kolegów z zespołu nie jest w żaden sposób satysfakcjonujące.

 

- Nie jesteśmy pierwszą, ani ostatnią drużyną na świecie, która ma bardzo dobrych zawodników w składzie, a której nie idzie. Musimy zrobić wszystko, by wiosną było lepiej – mówi Augustyn, który krytycznie podchodzi również do swoich występów w Lechii w rundzie jesiennej.

 

- Ciężko uznać mój dotychczasowy pobyt w Lechii za w pełni zadowalający. Wiadomo, że chciałoby się więcej i lepiej, ale nie zawsze wychodziło to tak, jakbym sobie tego życzył. Zupełnie nie satysfakcjonuje mnie nasze miejsce w tabeli, a także gra w niektórych spotkaniach – podkreśla obrońca Lechii. – Na pewno nie pomogło mi to, że wskoczyłem do gry z marszu. Teraz, po przepracowaniu okresu przygotowawczego powinno być lepiej. Wierzę, że cała nasza gra defensywna będzie zdecydowanie stabilniejsza. Musimy się umiejętnie przesuwać, nie zostawiać „dziur’ w kryciu i być tam, gdzie powinniśmy być. Jeśli zachowamy szczelną obronę, to i w ataku powinno nam być wtedy zdecydowanie łatwiej – dodaje Błażej Augustyn.