• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Błażej Augustyn: Takie coś zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu

2017-09-18 22:08:00
- Taka sytuacja, że strzelam najpierw do właściwej bramki, a potem do swojej zdarzyła mi się pierwszy raz w karierze. Z jednej strony była radość, z drugiej pech, a na pewno rozczarowanie wynikiem – mówił po meczu z Jagiellonią Białystok obrońca Lechii Gdańsk Błażej Augustyn.

Błażej Augustyn w meczu przeciwko Jagiellonii dokonał dużej sztuki. Najpierw w 11. minucie zdobył gola na 1:0 dla Lechii, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Wolskiego. W 24. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców, tyle że posyłając piłkę do własnej bramki.

 

- Takie coś jeszcze w mojej karierze mi się nie zdarzyło. Najpierw radość po zdobytej bramce, potem pech, kiedy wbiłem „swojaka”. Nie usłyszałem Dusana i byłem w stu procentach przekonany, że wybiję piłkę i ona wypadnie na rzut rożny. Stało się inaczej. Na pewno jestem rozczarowany tym wynikiem, choć cieszy to, że zdołaliśmy wyszarpać remis w końcówce – przekonywał Augustyn.

 

- Ten mecz pokazał, jak dużą siłę rażenia mamy w ofensywie. Mimo iż przegrywaliśmy 1:3, to wierzyłem, że stać nas na odrobienie strat. Nie zmienia to jednak faktu, że powinniśmy grać znacznie lepiej w meczach u siebie. Myślę, że powinniśmy zmienić podejście psychologiczne. Wychodzimy na prowadzenie, a potem zamiast pójść za ciosem i „dobić” rywala, to my cofamy się i przestajemy grać swoje. To nie powinno nam się zdarzać, a było tak i w meczu w Gliwicach i teraz z Jagiellonią. Trzeba to koniecznie poprawić – podkreślił obrońca Lechii.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się