• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  22.09.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  28.09.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  06.10.2018, 18:00

Cel Wolskiego i Peszki: miejsce w kadrze na mundial w Rosji

2017-10-11 15:23:00
- Musimy prezentować wysoką formę w nachodzących spotkaniach, aby dobrą grą w Lechii udowodnić selekcjonerowi, że zasługujemy na miejsce w kadrze na mundial - mówili zgodnie piłkarze Lechii Gdańsk, Sławomir Peszko i Rafał Wolski, którzy mieli swój wkład w wywalczenie przez Reprezentację Polski awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Rafał Wolski w spotkaniach reprezentacji Polski przeciwko Armenii i Czarnogórze pojawiał się na boisku w końcowych minutach, ale udało mu się zdobyć gola w pierwszym meczu.

 

- Bardzo się cieszę, że udało mi się pojawić na murawie w obu spotkaniach, które były bardzo ważne dla naszej reprezentacji. Zdobyty gol to dodatkowa satysfakcja dla mnie. Chciałbym jednak w kolejnych spotkaniach rozegrać więcej minut, a przede wszystkim rozpocząć mecz w wyjściowym składzie i usłyszeć hymn na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mam swoje cele i mam nadzieję, że jeden z nich spełni się w przyszłym roku. Marzeniem każdego zawodnika jest występ na mistrzostwach świata - mówił Wolski.

 

Niestety z powodu urazu w dwóch decydujących o awansie Polski meczach nie mógł wziąć udziału Sławomir Peszko.

- W ostatnich spotkaniach nie mogłem wystąpić z powodu kontuzji, ale byłem razem z drużyną. Rafał cieszy się zaufaniem trenera Adama Nawałki i dobrze wykorzystuje swoje szanse, pojawiając się z ławki na murawie. Należy pamiętać, że w kadrze jest wielu zawodników aspirujących do gry w pierwszym składzie, ale to on pojawiał się na boisku – przyznał Peszko. – Ja jestem po badaniu rezonansem magnetycznym i wygląda na to, że moja pauza potrwa jeszcze przez sześć tygodni. To jednak optymistyczna wersja. Gdy jednak wrócę na boisku, dam z siebie "maksa" i będę chciał przekonać selekcjonera Adama Nawałkę do tego, by zabrał mnie do Rosji. Nie wyobrażam sobie, by mnie tam zabrakło – dodał. 

 

Na konferencji prasowej pojawił się także dyrektor sportowy Lechii Gdańsk, Piotr Nowak, wręczając obu zawodnikom drobne upominki związane z krajem gospodarza mundialu – rosyjskiego szampana i kawior.

 

- Gratulacje dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, Adama Nawałki i przede wszystkim piłkarzy - autorów tego awansu. Chciałbym pogratulować obu naszym chłopakom, ponieważ odnoszenie sukcesów jest niezwykle ważne. Liczę, że w ślad pierwszej reprezentacji pójdą wkrótce także nasze drużyny młodzieżowe – powiedział Piotr Nowak.

 

Przed Lechią dwa trudne spotkania z Legią w Warszawie w najbliższej kolejce oraz mecz z Lechem na Stadionie Energa Gdańsk za dwa tygodnie.

 

- Przed nami dwa bardzo trudne spotkania, ale wiem, że stać nas na zdobycie kompletu punktów. Najbliższy miesiąc będzie dla nas ważny, ponieważ różnice punktowe w ligowej tabeli są niewielkie. Chcemy wygrać ten mecz i z takim założeniem udamy się do Warszawy. Poprzednie spotkanie na Legii, w którym walczyliśmy o tytuł mistrzowski, wyrzuciliśmy już z pamięci. Myślimy tylko o najbliższej rywalizacji – zakończył Wolski.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się