15.07.2020, 20:30
    19.07.2020, 17:30

Cenny remis w Zabrzu [RELACJA]

2020-06-05 23:40:00
Nie możemy narzekać na brak emocji w ostatnich dniach! Tym razem, po emocjonującej drugiej połowie Biało-Zieloni zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2. Bohaterem tego spotkania został Łukasz Zwoliński, autor dwóch bramek dla Lechii.

W pierwszej połowie to gospodarze dyktowali warunki gry. Mimo, że przez pierwszy kwadrans na boisku niewiele się działo, to Górnik miał optyczną przewagę. Pierwsze ostrzeżenie dla Lechii miało miejsce w 19. minucie gry. Jimenez oddał bardzo mocny strzał zza pola karnego, jednak Dusan Kuciak zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Minutę później gospodarze objęli prowadzenie. Po dobrej centrze z rzutu rożnego strzał głową oddał stoper Zabrzan Paweł Bochniewicz, nasz bramkarz obronił ten strzał, piłka jednak odbiła się pod nogi Jirki, który tym razem nie dał Kuciakowi żadnych szans.

W 23. minucie gospodarze mieli idealną okazję, aby podwyższyć prowadzenie, ale dzięki czujności bramkarza Lechii wynik pozostał bez zmian. W pierwszej połowie Biało-Zieloni mieli tak naprawdę jedną dogodną sytuację bramkową. Jaroslav Mihalik popisał się świetną wrzutką w pole karne, Flavio Paixao strzelił głową, jednak bramkarz Zabrzan okazał się górą w tym pojedynku. W 42. minucie mogło być dwa do zera. Zagrożenie ponownie przyszło po rzucie rożnym. Tym razem Paweł Bochniewicz trafił piłką w poprzeczkę.

Podobnie jak w ostatnim meczu derbowym, w drugiej połowie Lechia pokazała swoje inne, lepsze oblicze. Od pierwszych minut drugiej części gry to Biało-Zieloni przejęli inicjatywę, a gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. Swojego kolejnego gola w tym sezonie szukał wprowadzony w przerwie Łukasz Zwoliński. W 60 minucie „Zwolak” oddał celny strzał z dystansu, a 6 minut później strzałem głową próbował zaskoczyć Martina Chudego. W obu sytuacjach bramkarz Górnika popisał się skuteczną interwencją.

Przewaga Lechii cały czas rosła, wydawało się, że wyrównująca bramka to tylko kwestia czasu. To jednak Górnicy w 67 minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Błyskawiczną kontrę Górnika, precyzyjnym strzałem z przed pola karnego, wykończył autor pierwszego gola dla Zabrzan – Erik Jirka. Było 2:0. Nasza drużyna jednak kolejny raz pokazała, że potrafi walczyć do ostatniego gwizdka sędziego. Kontaktową bramkę dla Gdańszczan w 80. minucie zdobyłŁukasz Zwoliński. Nasz napastnik oddał płaski strzał z okolicy 16 metra, a piłka po rękach bramkarza Górnika wpadła do siatki. Lechia nieustannie dążyła do wyrównania i w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry dopięła swego! Drugi raz na listę strzelców wpisał się Zwoliński, który wykazał się największą czujnością w polu karnym gospodarzy.

Lechia ostatecznie podzieliła się punktami z Górnikiem. Nasz zespół wraca do Gdańska z cennym punktem, który może się okazać kluczowy w kontekście rozstrzygnięć na koniec rundy zasadniczej.

Górnik Zabrze 2:2 Lechia Gdańsk

Erik Jirka 19, 66 - Łukasz Zwoliński 79, 87

Górnik: 84. Martin Chudý - 28. Stávros Vassilantonópoulos, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 64. Erik Janža - 33. Erik Jirka, 15. Roman Procházka, 8. Alasana Manneh (63, 22. Szymon Matuszek), 11. Giórgos Giakoumákis (58, 19. Kamil Zapolnik), 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo (85, 14. Michał Koj).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak (74, 35. Kenny Saief) - 11. Jaroslav Mihalík, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos, 9. Patryk Lipski (56, 22. Filip Mladenović), 17. Zé Gomes (46, 24. Łukasz Zwoliński) - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Matuszek, Janža, Procházka - Saief.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).