08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ: Bez punktów w meczu z Bałtykiem Koszalin [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-04-22 13:55:00
Nie udał się Juniorom Starszym Lechii rewanż za jesienną , wyjazdową porażkę z Bałtykiem Koszalin. W meczu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Biało-Zieloni ponownie ulegli tej drużynie 1:2.

W pierwszych minutach spotkania widać było brak koncentracji w szeregach gospodarzy. Pressing gości poskutkował rzutem karnym, który w 5 minucie meczu zamienił na bramkę Bartosz Jachymek z Bałtyku. Po zdobyciu gola goście cofnęli się, dobrze zorganizowali grę w obronie i nastawili się na kontry. Przez ponad pół godziny Lechia nie potrafiła sforsować defensywy przyjezdnych. Dopiero w 35 minucie, po stałym fragmencie gry piłkę do siatki skierował Karol Fila. W pierwszej połowie dogodnych sytuacji podbramkowych było niewiele, a na przerwę do szatni zespoły schodziły przy remisie 1:1

Początek drugiej połowy należał do Lechii, która przejęła inicjatywę, ale gdańszczanie znów dali się zaskoczyć i po golu Adriana Kwiatkowskiego w 56 minucie znów musieli odrabiać straty. Niestety dla miejscowych, dalsza część spotkania przypominała przysłowiowe walenie głową w mur. Dobrze zorganizowani goście całym zespołem bronili dostępu do własnej bramki. Biało-Zieloni atakowali, ale okazji stuprocentowych nie było. Broniący się przed spadkiem z CLJ goście dowieźli korzystny wynik do końca spotkania.

24. kolejka Centralnej Ligi Juniorów: Lechia Gdańsk - Bałtyk Koszalin (1:1)

Bramki: Karol Fila (35') - Bartosz Jachemek (5'), Adrian Kwiatkowski(56')

Lechia: Leszczyński - F. Zezula, Głon (Trochowski 75'), Korpalski, Kałahur - Makowski, Fila, Rynkowski, Machol (Kaczorowski 63'), Kobryń - Karczewski (Żukowski 60')

Bałtyk K.: Adamski - Kulon, P. Jachemek, Szczepanik, Przygocki - Kwiatkowski, B. Jachemek, Forczmański, Janasik, Skonieczka, Gruchała-Węsierski

Trener Lechii: Marcin Kubsik