08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ: Biało-Zieloni górą w meczu z Falubazem [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-05-06 14:00:00
W meczu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk pokonała Falubaz Zielona Góra 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Sopoćko oraz Przemysław Lisiecki.

Trener Marcin Kubsik zdecydował się na kilka zmian w podstawowym składzie swojego zespołu w porównaniu z ostatnimi meczami. Lechiści praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego przystąpili do ataku i zaczęli kreować sobie sytuacje podbramkowe. W 11 minucie zza pola karnego uderzał Tomasz Makowski, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości. W 25 minucie mocno, ale bardzo niecelnie strzelał Miłosz Kałahur, a chwilę później uderzenie Rafała Kobrynia obronił bramkarz Falubazu. Po połowie godziny gry Biało-Zieloni otworzyli wynik spotkania. Po uderzenia Mateusza Sopoćki z linii pola karnego było 1:0 dla Lechii. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie goście rozpoczęli nieco odważniej, ale w 55 minucie kolejną bramkę zdobyli gdańszczanie, a do siatki trafił Przemysław Lisiecki. Lechia cały czas prowadziła grę, miała przewagę, a Falubaz ograniczał się do nielicznych kontr. Po jednej z nich, w 80 minucie meczu po strzale jednego z gości sędzia dopatrzył się zagrania ręką w  polu karnym Lechii. Pierwszy strzał z jedenastu metrów obronił Kacper Leszczyński, ale arbiter kazał powtórzyć rzut karny i tym razem zawodnik z Zielonej Góry się nie pomylił. Bramka kontaktowa nie zmieniła jednak obrazu gry i w ostatnich 10 minutach meczu to raczej Lechia była bliżej uzyskania trzeciego gola, niż goście bramki wyrównującej. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 2:1.

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Lechia Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 2:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Sopoćko (30'), Przemysław Lisiecki (55') - Jakub Konopski (81')

Lechia: Leszczyński - Kobryń, Korpalski, Lisiecki, Kałahur - Fila, Makowski, Sopoćko, Rynkowski (61' Lizakowski), Dąbrowski(46' Machol) - Żukowski (75' Karczewski)

Falubaz: Kubasiewicz - Jasiak, Izdebski, Kędziora, Torbiczuk - Butowski, Konopski, Athenstadt, Hliwa, Tomaszewski - Mieżeń

Trener Lechii: Marcin Kubsik