• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

CLJ: Ciężki mecz wyjazdowy Juniorów Starszych Lechii

2017-03-18 09:00:00
W drugiej w tym roku kolejce Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Lechii Gdańsk na wyjeździe zmierzą się z Piastem Gliwice. Spotkanie zapowiada się niesłychanie interesująco.

W meczu 4 kolejki bieżącego sezonu Biało-Zieloni pokonali tego rywala w Gdańsku 4:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

- Wynik nie mówi jednak wszystkiego o przebiegu tego spotkania. Rywale szybko otworzyli wynik i przez pół godziny prowadzili. To było bardzo ciężkie spotkanie, na szczęście zagraliśmy bardzo dobrze i skutecznie w ataku – przypomina przebieg tamtego spotkania trener Marcin Kubsik.

W minionym tygodniu Lechia na własnym stadionie pokonała Gryfa Słupsk. Ten mecz był idealnym przetarciem przed wyjazdem do Gliwic. Piast zajmuje aktualnie wysokie, 3 miejsce w tabeli rozgrywek CLJ.

- To nie przypadek, że znajdują się tak wysoko. To dobra drużyna i czeka nas ciężka przeprawa. Ale jeśli mamy walczyć o najwyższe cele, musimy takie mecze wygrywać – przyznaje Dawid Karczewski, piłkarz Lechii U-19.

Napastnik otworzył wynik spotkania z Gryfem, był aktywny i miał jeszcze kilka sytuacji do strzelenia bramki. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że w meczu z Piastem o okazje na strzelenie gola może być jeszcze trudniej.

- Cieszę się, ze dochodziłem do tych sytuacji, chociaż wykorzystałem jedną z tych mniej klarownych. Mam nadzieję, że w meczu z Piastem będziemy skuteczni i przywieziemy z Gliwic komplet punktów – kończy piłkarz Lechii U-19.

 

19. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Piast Gliwice – Lechia Gdańsk

Sobota, 18 marca 2017, godzina 12:00, Gliwice

 

#MyWierzymy