08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ: Derby Trójmiasta na remis. Arka - Lechia 2:2 [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-03-31 12:50:00
W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk zmierzyła się w Gdyni z tamtejszą Arką. Biało-Zieloni zremisowali w derbach Trójmiasta 2:2.

Mecz od początku toczył się w żywym tempie, nie brakowało też ostrych starć w walce o piłkę. W 5 minucie mocno z dystansu uderzał Oskar Rynkowski, ale bramkarz gospodarzy wybił piłkę na aut. W 12 minucie na indywidualną akcję zdobył się Rafał Kobryń. Prawy obrońca Lechii przerzucił piłkę nad zawodnikiem Arki i został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan Biało-Zielonych, Tomasz Makowski.

Miejscowi szybko doprowadzili jednak do wyrównania w 19 minucie gry, kiedy to celnym strzałem popisał się Dominik Gniadecki.

W 25 minucie po ładnej zespołowej akcji Lechii uderzał Rynkowski, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki gdynian. Ostatni kwadrans pierwszej połowy spotkania to głównie walka w środku pola, bez klarownych sytuacji podbramkowych. Piłkarze do szatni schodzili przy remisie 1:1.

Po przerwie lepiej zaczęła Lechia. W 53 minucie podaną z głębi pola piłkę próbował lobem do bramki skierować Juliusz Letniowski, ale uczynił to niedokładnie. Po ponad godzinie gry gospodarze drugi raz faulowali w polu karnym. Z jedenastu metrów ponownie strzelał Tomasz Makowski. Tym razem także się nie pomylił i Lechia objęła prowadzenie 2:1.

Podobnie jak w pierwszej połowie, także i tym razem Biało-Zieloni cieszyli się z przewagi zaledwie przez kilka minut. Po stałym fragmencie gry piłka najpierw trafiła w słupek, a następnie do pustej bramki skierował ją Norbert Hołtyn.

Końcowe fragmenty meczu nie przyniosły rozstrzygnięcia, chociaż w ostatniej minucie „piłkę meczową” miał Igor Michalski, a w doliczonym czasie gry Adrian Polański nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kacprem Leszczyńskim. Spotkanie zakończyło się więc dość sprawiedliwym podziałem punktów.

21. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:2 (1:1)

Bramki: Dominik Gniadecki (19'), Norbert Hołtyn (72') - Tomasz Makowski(12' karny , 65' karny)

Arka: Pruszyński - Krakowiak, Chmielnicki, Kaszorek, Grabowski - Hołtyn, Olszewski (74' Ryk), Gniadowski (71' Kłosowski) , Gabor, Łoś - Nowicki

Lechia: Leszczyński - Kobryń (68' Lisiecki), Głon, Korpalski, Kałahur - Fila, Makowski, Letniowski, Rynkowski, Machol (80' Kaczorowski) - Karczewski (88' Michalski)

Trenerzy Lechii: Marcin Kubsik, Robert Jędrzejczak