20.07.2018, 20:30
    27.07.2018, 18:00

CLJ. Juniorzy Starsi przegrali z Chrobrym Głogów

2018-05-19 13:45:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 28. kolejki w rozgrywkach centralnych przegrała 2:3 z zespołem Chrobrego Głogów. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Dominik Rycewicz i Oskar Rynkowski.

Wynik meczu już w 3. minucie otworzył Dominik Rycewicz, który wykorzystał dobre podanie od Macieja Kaczorowskiego, pokonując bramkarza rywali po strzale z ostrego kąta. W kolejnych minutach Biało-Zieloni narzucili własne warunki gry, stwarzając kolejne sytuacje do zdobycia gola. Blisko szczęścia był Mateusz Sopoćko, który z bliskiej odległości uderzył w bramkarza. Po chwili ten sam zawodnik przymierzył z około 20 metrów, ale futbolówka spadła na górną siatkę bramki Chrobrego. Przeciwnicy rzadko atakowali, zagrażając Lechii głównie po stałych fragmentach gry. W 20. minucie piłkarz Chrobrego Konrad Flis oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, doprowadzając do wyrównania. Obraz gry nie uległ jednak zmianie, to Lechia była zespołem lepszym.

Po zmianie stron Biało-Zieloni ruszyli do zdecydowanego ataku, oddawając dużo strzałów w kierunku bramki rywali. Po raz kolejny swoich sił spróbował Sopoćko, trafiając z około 20 metrów w poprzeczkę. Dobrą okazję miał także Kaczorowski, który dobrze odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Trafił jednak prosto w golkipera Chrobrego. W 65. minucie świetny strzał z okolic pola karnego oddał Oskar Rynkowski, wyprowadzając Lechię ponownie na prowadzenie. Minutę później było już jednak 2:2. Za faul czerwoną kartką ukarany został Przemysław Lisiecki, a skuteczny strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Siudak.

W 75. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola miał Rynkowski. Młody napastnik wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i uderzył w kierunku bramki, ale golkiper Chrobrego uchronił swój zespół przed stratą gola. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 83. minucie, kiedy sędzia dopatrzył się zagrania ręką Lechisty w polu karnym. Przyjezdni zamienili jedenastkę na bramkę, obejmując pierwszy raz w tym spotkaniu prowadzenie. W ostatnich minutach Biało-Zieloni walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu.

28. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 2:3 (1:1)

Bramki dla Lechii: Dominik Rycewicz, Oskar Rynkowski

Lechia: Leszczyński - Rycewicz, Lisiecki, Trochowski, Kałahur, Kaczorowski, Wasilewski, Rynkowski, Sopoćko, Włodarczyk, Bluma (65. Szukiełowicz)

Trenerzy: Tomasz Unton, Paweł Pęczak, Piotr Wiśniewski i Piotr Opuszewicz