29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

CLJ: Lechia Gdańsk - Jagiellonia 0:3

2019-08-12 13:04:00
W meczu 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna Biało-Zielonych z rocznika 2002 przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3. Było to pierwsze spotkanie Lechii po powrocie do najwyższej, polskiej ligi juniorów starszych.

Lechiści rozpoczęli spotkanie słabo. Już w 13. minucie stracili pierwszą bramkę po golu z rzutu karnego. Przez kolejne minuty gra była wyrównana. W 29. minucie rywale po raz kolejny pokonali Patryka Prange. Pod koniec pierwszej części gry goście zdobyli trzeciego gola.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Zawodnicy Lechii mieli swoje szanse, jednak nie zostały one wykorzystane. Dwukrotnie piłka po strzałach Biało-Zielonych odbijała się od słupka. Po jednej akcji futbolówka wpadła do siatki bramki Jagielloni, jednak arbiter odgwizdał złamanie przepisów i zadecydował o nieuznaniu gola dla Lechii.

Kolejne spotkanie Lechiści zagrają 18 sierpnia o godzinie 12 we Wrocławiu. Rywalem Biało-Zielonych będzie Śląsk Wrocław. Transmisja z tego spotkania będzie przeprowadzona przez PZPN i pojawi się na kanale Łączy nas piłka na YouTube.