08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ: Lechia pewnie ograła Lecha Poznań [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-05-27 13:50:00
W meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk pokonała Lecha Poznań 3:1. Dwie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Dawid Karczewski , a autorem trzeciego trafienia był Karol Fila.

Biało-Zieloni dobrze rozpoczęli spotkanie. Wysoki pressing sprawił, że to Lechia częściej była przy piłce, a gra toczyła się w większości na połowie obronnej gości. Po kwadransie i jednej z nielicznych akcji ofensywnych przyjezdnych niepotrzebny faul w pozornie niegroźnej sytuacji w polu karnym dał zespołowi z Poznania prowadzenie. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Michał Skóraś.

Lechia dalej prowadziła grę, ale klarownych sytuacji podbramkowych brakowało. Zagrożenie gospodarze sprawiali głównie po stałych fragmentach gry i po połowie godziny gry w końcu to wykorzystali. Najpierw z dystansu uderzył Mateusz Sopoćko, ale bramkarz Lecha wybił piłkę na rzut rożny. Następnie precyzyjną centrę wykorzystał Dawid Karczewski, który głową skierował futbolówkę do siatki. Goście odpowiedzieli dwoma groźnymi akcjami, ale to Lechia jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie. Kolejne dokładne dośrodkowanie Tomasza Makowskiego, tym razem z rzutu wolnego, na gola zamienił Karol Fila, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy spotkania na 2:1.

Po przerwie zespół z Poznania zaatakował i przejął inicjatywę, natomiast Lechia zaczęła grać z kontry. Gdy dobiegała godzina meczu szybką akcję lewym skrzydłem wykończył Dawid Karczewski. Ostatnie pół godziny spotkania to przewaga Lecha i dużo strzałów na bramkę Kacpra Leszczyńskiego, ale żadnej z sytuacji gości nie można określić mianem stuprocentowej . Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Lechii.

29. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:1 (2:1)

Bramki: Dawid Karczewski (34', 59'), Karol Fila (44') - Michał Skóraś (17')

Lechia: Leszczyński - Kobryń, Korpalski, Lisiecki, Kałahur - Fila, Makowski, Rynkowski, Sopoćko (77' Kaczorowski), Machol (82' Głon) - Karczewski (75' Michalski)

Lech: Mrozek - Maćkowiak, Wojdak, Skrzypczak, Andrzejewski - Spychała, Norkowski, Skóraś, Grabowski, Adamczak - Sobol

Trener Lechii: Marcin Kubsik