08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ: Lechia podzieliła się punktami z Zagłębiem [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-05-20 14:00:00
W meczu 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Dawid Karczewski.

Mimo upalnej pogody mecz od początku toczył się w żywym tempie, a akcje przenosiły raz pod jadą, raz pod drugą bramkę. Dogodnych sytuacji jednak brakowało aż do 13 minuty gry, kiedy to dobre, prostopadłe podanie otrzymał Oskar Rynkowski. Pomocnik Lechii przelobował bramkarza gości, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. Chwilę później po akcji skrzydłem Rynkowskiego strzelał Dawid Karczewski , ale dobrze interweniował golkiper Zagłębia.

W odpowiedzi Kacper Leszczyński obronił dwa groźne strzały lubinian: zza pola karnego oraz z ostrego kąta w samo okienko. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem .

Po przerwie gra wciąż była wyrównana. Gdy dobiegała godzina gry, Lechia objęła prowadzenie. Długo budowany atak pozycyjny zwieńczyło dokładne dośrodkowanie Rafała Kobrynia i strzał głową Dawida Karczewskiego. Biało-Zieloni chcieli pójść za ciosem i w ciągu kilkudziesięciu sekund groźnie strzelali Dawid Karczewski i Adrian Machol. Zamiast podwyższenia padła jednak bramka wyrównująca dla Zagłębia.

Kilkanaście minut przed końcem meczu indywidualną akcję w środku pola przeprowadził Tomasz Makowski, ale jego strzał z dystansu był niecelny. Obie drużyny do końca dążyły do zdobycia zwycięskiego gola, ale wynik nie uległ już zmianie. MEcz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

28. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa zachodnia: Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Dawid Karczewski (59') - Karol Wierzchowski (67')

Lechia: Leszczyński - Kobryń, Korpalski, Lisiecki, Kałahur - Fila (71' Trochowski), Makowski, Machol (71' F. Zezula), Sopoćko (71' Michalski), Rynkowski - Karczewski (85' Landowski)

Zagłębie: Stec - Warpas, Szukiełowicz, Szota, Nahrebecki (15' Walczak) - Pakulski, Chodyna, Grycholik, Nowak, Ryś (60' Brzeżowski) - Siudak (45' Wierzchowski)

Trener Lechii: Marcin Kubsik