11.04.2020, 18:00

CLJ. Lechia wygrywa z Wartą Poznań [WIDEO I ZDJĘCIA]

2017-10-21 15:06:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pokonała 2:1 Wartę Poznań. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka zdobyli Miłosz Kałahur i Oskar Frygier.

W pierwszej części spotkania oglądaliśmy wyrównaną grę z szansami dla obu zespołów. Lepiej rozpoczęli goście, którzy kilkukrotnie uderzali groźnie w kierunku bramki Lechii. Kacper Leszczyński jednak dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Lechiści ruszyli zdecydowanie do ataku w końcówce pierwszej połowy meczu, zagrażając poważnie bramce rywali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 40. minucie Adriana Petka strzał głową oddał Przemysław Lisiecki, ale świetną paradą popisał się bramkarz Warty. Minutę później techniczny strzał z okolic pola karnego oddał Dawid Wasilewski, trafiając w poprzeczkę. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron boiska Biało-Zieloni prezentowali się zdecydowanie lepiej, przejmując inicjatywę. W 51. minucie spod krycia uwolnił się Oskar Frygier i oddał bardzo dobry, ale niecelny strzał z około 25 metrów. Kwadrans później Lechia wyszła na prowadzenie po skutecznym strzale Miłosza Kałahura z 20 metrów. Mimo prowadzenia Lechiści nie cofnęli się i szukali drugiego trafienia. Niestety w 80. minucie lewą stroną boiska przedarł się Wiktor Kurzawski, doprowadzając do wyrównania. Odpowiedź podopiecznych Tomasza Untona i Pawła Pęczaka była natychmiastowa. Dokładne zagranie Petka w pole karne na bramkę zamienił Frygier. Przeciwnicy walczyli do końca o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale wynik nie uległ już zmianie.

12. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 2:1 (0:0)

Bramki dla Lechii: Miłosz Kałahur, Oskar Frygier

Lechia: Leszczyński - Kobryń, Lisiecki, Chrzanowski, Kałahur - Zaręba, Sopoćko (15. Petk), Wasilewski, Dąbrowski (46. Machol), Gabryel (45. Zezula) - Frygier

Rezerwowi: Goławski - Sikora, Machol, Trochowski, Zezula, Petk

Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak