• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

CLJ: Okazałe zwycięstwo Juniorów Starszych w Poznaniu

2017-04-12 14:13:00
Juniorzy Starsi Lechii z nawiązką zrewanżowali się zespołowi Warty za nieudany mecz w pierwszej rundzie bieżącego sezonu. Biało-Zieloni wygrali w Poznaniu 3:0 po bramkach Rafała Kobrynia, Mateusza Żukowskiego i Arkadiusza Korpalskiego.

- Trzeba przyznać, że początek spotkania był trudny, a gospodarze mieli swoje szanse. Kacper Leszczyński wybronił sytuację sam na sam, a piłka obiła także poprzeczkę naszej bramki. Po kwadransie gry nieporozumienie bramkarza i obrońców Warty wykorzystał Rafał Kobryń i otworzył wynik meczu - mówił po spotkaniu trener Marcin Kubsik.

Rezultat 1:0 dla Lechii utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

- W drugiej połowie udokumentowaliśmy naszą przewagę kolejnymi dwoma trafieniami. Fantastyczną bramkę strzałem z dystansu w samo okienko zdobył Mateusz Żukowski. W samej końcówce po dokładnej centrze Tomka Makowskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Arek Korpalski. Kopia gola, który w ostatnią sobotę strzelił Pogoni Szczecin. Cieszy ta powtarzalność - podkreśla szkoleniowiec Juniorów Starszych Lechii. 

Zawodnicy którzy są spoza Gdańska rozjechali się już na święta do domów. Piłkarze miejscowi jutro będą mieli ostatnie zajęcia przed Wielkanocą.

- Chciałem jeszcze dodać, że zwycięstwo dedykujemy Julkowi Letniowskiemu, który przejdzie zabieg operacji łąkotki. W najbliższych spotkaniach bedziemy musieli sobie radzić bez niego - zakończył Marcin Kubsik.


23. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)
Bramki: Rafał Kobryń (15'), Mateusz Żukowski (69'), Arkadiusz Korpalski (89')

Lechia: Leszczyński - F. Zezula, Głon, Korpalski, Kałahur - Makowski, Fila (Kaczorowski), Rynkowski (Żukowski), Kobryń, Machol (Michalski) - Karczewski (J. Zezula)

Trener: Marcin Kubsik

 

#GoodJob