17.04.2017, 18:00
    22.04.2017, 18:00

CLJ: Pewne zwycięstwo Lechii nad Gryfem Słupsk [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-03-11 15:00:00
W meczu 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk wygrał z Gryfem Słupsk 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Dawid Karczewski i Cezary Głon.

Lechia przejęła inicjatywę na samym początku spotkania. W 10 minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Biało-Zielonych, ale Juliusz Letniowski uderzył obok słupka. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale nie zdołał go pokonać. Następnie dwukrotnie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Dawid Karczewski, ale gole wciąż nie padały. I kiedy wydawało się, że Gryf uspokoił nieco grę i oddalił ją od własnego pola karnego, po stałym fragmencie gry głową celnie uderzył Karczewski. 1:0 dla Lechii. To była 39 minuta gry. Tuż przed przerwą jedyną groźną sytuację stworzyli goście, ale rezultat nie uległ zmianie.

Po zmienia stron Lechia wciąż była stroną przeważającą, a dogodne sytuacje mieli Dawid Karczewski czy dwukrotnie Oskar Rynkowski. Wynik na 2:0 ustalił jednak dopiero w 88 minucie spotkania Cezary Głon, który po stałym fragmencie gry z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

- Nasza przewaga w tym meczu nie podlegała wątpliwości, ale niektóre fragmenty gry będziemy musieli przeanalizować i wyciągnąć z nich wnioski - mówił po meczu trener Lechii U-19, Robert Jędrzejczak.

18. kolejka CLJ, Grupa Zachodnia: Lechia Gdańsk - Gryf Słupsk 2:0 (1:0)

Bramki: Dawid Karczewski (39'), Cezary Głon (88')

Lechia Gdańsk: Górski - Kobryń, Głon, Korpalski, Kałahur - Fila, Makowski, Letniowski (82' Kaczorowski) - Rynkowski (81' Michalski), Machol (66' Lisiecki) - Karczewski

Gryf Słupsk: Mulawa, Mordal, Pelowski, Staniaszek, Natoniewski, Wójcik, Jendruch, Szmytkiewicz, Zieliński, Powideł, Łaga

Trenerzy Lechii: Marcin Kubsik i Robert Jędrzejczak