28.10.2017, 00:00
    04.11.2017, 00:00

CLJ: Podział punktów w meczu z Pogonią Szczecin [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-04-08 14:50:00
W spotkaniu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk zremisowała z wiceliderem tabeli, Pogonią Szczecin 1:1.

Od samego początku spotkania Biało-Zieloni przejęli inicjatywę. Z prawego skrzydła wędrowały dośrodkowania w pole karne Pogoni. Pierwsze trzy nie przyniosły Lechii bramki, ale w 13 minucie, po rzucie rożnym strzałem głową wynik otworzył Arkadiusz Korpalski.

-Do czterech razy sztuka – rzucił z ławki rezerwowych trener Lechii, Marcin Kubsik.

Do końca pierwszej połowy spotkania przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości. Gdańszczanie świetnie ustawiali się w obronie i częściej znajdowali się w posiadaniu piłki. Z przodu jednak brakowało nieco cierpliwości i ostatniego, dokładnego podania otwierającego drogi do bramki, żeby powiększyć prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Lechii 1:0.

Kilka minut po przerwie indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Rafał Kobryń, ale jego strzał okazał się zbyt słaby. Następnie przez ponad kwadrans na boisku panowała wyrównana walka głównie w środkowej strefie boiska. W 69 minucie spotkania Pogoń wykonywała rzut wolny. Piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a następnie do bramki skierował ją Maciej Żurawski, wyrównując stan spotkania na 1:1. Strzelona bramka sprawiła, że goście zaczęli grać ofensywniej i w końcówce osiągnęli nawet przewagę, ale rezultat nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się podziałem punktów.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów: Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Korpalski (13') - Maciej Żurawski (69')

Lechia Gdańsk: Leszczyński - F. Zuzula, Głon, Korpalski, Kałahur - Fila, Makowski, Letniowski (Sopoćko 71'), Kobryń (Michalski 75'), Machol - Karczewski

Pogoń Szczecin: Kusztan - Pach, Kujawa, Nagel, Waleński - Żurawski, Pawłowski, Graczyk (Benadyczak 65'), Boniecki, Paprzycki - Stasiak