11.04.2020, 18:00

CLJ. Porażka Juniorów Starszych Akademii Lechii z Lechem Poznań

2017-10-15 14:57:00
Zespół Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk prowadzony przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka poniósł porażkę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych z Lechem Poznań 0:3.

Lech bardzo szybko objął prowadzenie po trafieniu z 5. minuty Huberta Sobola. Ten sam zawodnik skierował piłkę do bramki w 21. minucie, zapewniając gospodarzom bezpieczną przewagę. Po zmianie stron boiska doskonałą sytuację do zdobycia gola miał Aleksander Gabryel, ale napastnik Lechii w sytuacji sam na sam nie zdołał bramkarza rywali. W 60. minucie było już natomiast 3:0, a na listę strzelców wpisał się Kacper Andrzejewski. Biało-Zieloni jednak nie złożyli broni, próbując zmniejszyć straty do przeciwnika. Lechiści blisko zdobycia gola kontaktowego byli po stałym fragmencie gry i strąceniu piłki przez Mateusza Kaczyńskiego, ale żaden z jego partnerów nie zdołał zakończyć akcji skutecznym uderzeniem.

- Drużyna Lecha to solidny przeciwnik, który odniósł zasłużone zwycięstwo. Gospodarze mieli na murawie więcej piłkarskiej jakości, co pozwoliło im zdobyć komplet punktów. Próbowaliśmy stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry, mieliśmy również doskonałe okazje Gabryela i Kaczyńskiego, ale zabrakło nam skuteczności - powiedział po meczu trener Lechii U-19, Tomasz Unton.

11. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk  3:0 (2:0)

Lechia: Woźniak – Zaręba (60. Wasilewski), Sikora (72. Frygier), Lisiecki, Petk (75. Kaczyński), Machol (60. Dąbrowski), Gabryel, Kałahur, Sopoćko, Zezula, Chrzanowski

Rezerwowi: Leszczyński – Dąbrowski, Wasilewski, Trochowski, Frygier, Kaczyński

Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak