11.04.2020, 18:00

CLJ. Porażka Juniorów Starszych z Falubazem [ZDJĘCIA + WIDEO]

2017-11-18 12:20:00
Juniorzy Starsi Akademii Lechii Gdańsk na inaugurację rundy rewanżowej Centralnej Ligi Juniorów Starszych ulegli 1:2 drużynie Falubazu Zielona Góra. Bramka dla Biało-Zielonych została zaliczona jako trafienie samobójcze.
Lechia od samego początku narzuciła własne warunki gry, utrzymując się dłużej w posiadaniu piłki. W 20. minucie Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie. W pole karne dośrodkowal Adrian Machol, a naciskany obrońca Falubazu do spółki z bramkarzem skierowali piłkę do własnej bramki. Niestety dziesięć minut później rywale wykorzystali indywidualny błąd Kacpra Leszczyńskiego, doprowadzając do wyrównania. Tuż przed przerwą Falubaz objął prowadzenie po zespołowej akcji i skutecznym strzale głową Bartosza Koniecznego. Lechiści próbowali odpowiedzieć przed przerwą, ale defensywa przeciwników umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki.

Po zmianie stron boiska gra toczyła się głównie w środkowej strefie. Piłkarze obu zespołów starali się atakować, ale sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Dogodną okazję miał Oskar Rynkowski, lecz w kluczowym momencie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Biało-Zieloni w końcówce ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, jednak nie zdołali znaleźć drogi do bramki Falubazu.

16. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)
Lechia Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 1:2 (1:2)
Bramka dla Lechii: Gol somobójczy (20.)
Lechia: Leszczyński - Kobryń, Zaręba, Chrzanowski, Kałahur - Sikora, Sopoćko, Petk, Kaczorowski (55. Wasilewski), Machol (65.  Frygier), Rynkowski
Rezerwowi: Goławski - Zezula, Frygier, Wasilewski, Trochowski, Merchel
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak