04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

CLJ. Porażka Juniorów Starszych z Pogonią Szczecin

2018-04-21 13:45:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych przegrała 0:4 z zespołem Pogoni Szczecin. Portowcy dzięki zwycięstwu objęli pozycję lidera w rozgrywkach centralnych, Biało-Zieloni natomiast cały czas pozostają w walce o utrzymanie.

Spotkanie od samego początku toczyło się w bardzo dobrym tempie, co wskazywało, że oba zespoły myślą o zwycięstwie. Pierwsi dogodną okazję stworzyli Biało-Zieloni, ale Mateusz Żukowski nie zdołał skierować piłki do siatki głową po dośrodkowaniu Oskara Rynkowskiego. W 22. minucie meczu Pogoń objęła prowadzenie po trafieniu Adriana Benedyczka. Napastnik Portowców opanował futbolówkę w polu karnym i strzałem z woleja pokonał Macieja Woźniaka. Lechia w kolejnych minutach starała się doprowadzić do wyrównania, ale groźne próby Mateusza Sopoćki, czy Adriana Petka nie znalazły drogi do siatki rywali. Drużyna ze Szczecina także nie ograniczała się tylko do defensywy, co sprawiało, że w sobotnie popołudnie oglądaliśmy ciekawy mecz.

Po zmianie stron boiska sztab szkoleniowy Biało-Zielonych zdecydował się wprowadzić dwóch zawodników ofensywnych - Przemysława Macierzyńskiego i Piotra Gryszkiewicza. Lechia ruszyła do zdecydowanego ataku, blisko zdobycia gola po strzale głową był Gryszkiewicz, ale futbolówka w niewielkiej odległości minęła bramkę. Pogoń w 60. minucie wyprowadziła zabójczy kontratak, który wykończył Benedyczek. Kilka minut później Portowcy prowadzili już 3:0, zamieniając rzut rożny na gola. Lechia była blisko zdobycia bramki za sprawą indywidualnej akcji Sopoćki, który wpadł w pole karne i oddał strzał, ale trafił tylko w słupek. Niestety w 82. minucie po raz trzeci do siatki trafił tego popołudnia Benedyczek, kompletując hat-tricka i ustalając końcowy wynik meczu.

24. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:4 (0:1)

Lechia: Woźniak - Brzozowski, Zaręba, Lisiecki, Kobryń - Kaczorowski, Petk (46. Gryszkiewicz), Sopoćko, Kałahur (70. Bluma), Rynkowski (60. Wasilewski), Żukowski (46. Macierzyński)

Trenerzy: Tomasz Unton, Paweł Pęczak, Piotr Wiśniewski i Piotr Opuszewicz