18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

CLJ. Porażka Juniorów Starszych z Wartą Poznań

2018-05-12 14:39:00
Zespół Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych przegrał 1:2 z rówieśnikami z Warty Poznań. Bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona, Pawła Pęczka i Piotra Opuszewicza zdobył Dawid Wasilewski.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Biało-Zielonych, którzy w 12. minucie meczu objęli prowadzenie po skutecznym strzale z dystansu autorstwa Dawida Wasilewskiego. Futbolówka odbiła się od jednego i drugiego słupka, nim wpadła do siatki. W kolejnych minutach nasza drużyna dyktowała warunki gry, stwarzając kolejne sytuacje. Blisko szczęścia byli Oskar Rynkowski, czy Rafał Włodarczyk, ale dobrze dysponowany w bramce był golkiper Warty, który w sytuacjach sam na sam ratował swój zespół przed stratą gola.

Po zmianie stron Lechia szybko mogła podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło skuteczności. Niestety w drugiej połowie powtórzyło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Drużyna Warty 55. minucie doprowadziła do wyrównania, a niespełna dziesięć minut później wyszła na prowadzenie, zdobywając gola po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Biało-Zieloni walczyli do końca o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale wynik nie uległ już zmianie.

- Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Strzeliliśmy bramkę, prowadziliśmy grę, stwarzając kolejne sytuacje. Mogliśmy zdobyć dwie, trzy bramki, ale nie po raz pierwszy w tym sezonie brakowało nam skuteczności. W drugiej połowie przeciwnicy zdobyli dwie bramki, szczególnie drugi gol był przedniej urody. Jesteśmy zawiedzeni, bo ten mecz mógł ułożyć się zdecydowanie inaczej - powiedział po spotkaniu trener Lechii U-19 Tomasz Unton.

27. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

Bramka dla Lechii: Dawid Wasilewski

Lechia (skład wyjściowy): Leszczyński - Kobryń, Zaręba, Lisiecki, Brzozowski - Kaczorowski, Wasilewski, Sopoćko, Zezula, Włodarczyk, Rynkowski

W meczowej osiemnastce znaleźli się także: Chomicz - Rycewicz, Szukiełowicz, Kuźniarski, Trochowski

Trenerzy: Tomasz Unton, Paweł Pęczak i Piotr Opuszewicz