11.03.2018, 00:00
    18.03.2018, 00:00

CLJ: Porażka w derbach Trójmiasta [WIDEO+ZDJĘCIA]

2017-08-09 15:53:00
Juniorzy starsi Akademii Lechii Gdańsk w drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniorów mierzyli się z Arką Gdynia w Derbach Trójmiasta. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych Tomasza Untona 0:2.

Początek meczu był wyrównany, oba zespoły od samego początku starały się narzucić własne warunki gry. Wynik w 6. minucie otworzył Jan Łoś. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w pole karne napastnik Arki uprzedził obrońcę Lechii i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Od tego momentu goście częściej utrzymywali się przy piłce i byli dobrze zorganizowani w działaniach obronnych. W 35. minucie podwyższyli na 2:0 po indywidualnym błędzie Mateusza Kaczyńskiego swojego drugiego gola strzelił Jan Łoś.

LECHIA - ARKA 0:2 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Po zmianie stron Lechia zdecydowanie ruszyła do ataku, szukając gola kontaktowego. Arka natomiast cofnęła się na własną połowę boiska i czekała na okazje do kontrataków. W 64. minucie Aleksander Gabryel przeprowadził świetną akcję indywidualną. Zawodnik Lechii minął dwóch rywali w polu karnym, ale jego próba strzału okazała się nieskuteczna. W końcówce bliżsi zdobycia trzeciej bramki byli goście. Lechię uratował m.in. słupek.

- Pierwszy gol padł po naszym błędzie w ustawianiu, natomiast drugiego sprezentowaliśmy przeciwnikom. Na drugą część meczu wyszliśmy z myślą, aby postarać się chociaż zremisować. Bardzo dużo biegaliśmy i walczyliśmy w tym spotkaniu, ale nie udało nam się stworzyć zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki – powiedział trener drużyny juniorów starszych Lechii Tomasz Unton.

2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: Jan Łoś (6', 35')

Lechia: Leszczyński - Kaczyński (46' Żukowski), Kaczorowski, Gabryel (80' Wasilewski),

Lisiecki, Landowski, Kałahur, Kobryń, Sopoćko (46' Zaręba), Machol (73' Dąbrowski), Rynkowski.

Arka: Krzepisz – Lengiewicz (76' Nowakowski), Krakowiak, Manteufel, Łoś, Ryk (55'

Markiewicz), Gniadacki (82' Kozakowski), Blok, Polański, Grabowski, Sikorski (68' Nowicki).