08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

CLJ. Remis Juniorów Starszych Akademii Lechii ze Śląskiem Wrocław

2018-04-18 15:30:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w zaległym spotkaniu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych zremisowała 1:1 z zespołem Śląska Wrocław. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Oskar Rynkowski.

Od początku spotkania obie ekipy pokazały, że remis nie będzie ich satysfakcjonował. Efektem tego była ofensywna gra z obu stron i spotkanie prowadzone w dobrym tempie. Pierwszą dogodną sytuację wypracowała sobie Lechia Gdańsk, ale mocne uderzenie z dystansu trafiło jeszcze w jednego z obrońców i piłka minimalnie minęła słupek bramki Zabielskiego. Śląsk odpowiedział strzałem z ostrego kąta, ale golkiper rywali nie dał się zaskoczyć.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli Biało-Zieloni, którzy częściej stwarzali zagrożenie w polu karnym WKS-u. Przewagi jednak nie udokumentowali, marnując między innymi sytuację sam na sam. Po drugiej stronie blisko gola był Sebastian Bergier, ale jego uderzenie z około 11 metrów obronił Maciej Woźniak. Hurtowo marnowane dogodne okazje bramkowe sprawiły, że ostatecznie zespoły do szatni schodziły z bezbramkowym remisem.

Lechia świetnie rozpoczęła drugą część meczu, wychodząc na prowadzenie za sprawą trafienia Oskara Rynkowskiego. Wrocławianie jednak szybko ruszyli do odrabiania strat i wprowadzony w drugiej połowie Dawid Musiał mierzonym strzałem z około 11 metrów doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie przewagę mieli gospodarze, ale defensywa Lechii umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki. W ostatnich sekundach Lechia miała piłkę meczową, ale nie zdołała znaleźć drogi do bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym.