21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

CLJ U-15: Lechia wygrałą z Arką 2:0

2019-09-01 16:47:00
W meczu derbowym drużyna Lechii do lat 15 wygrała z Arką 2:0. Bramki dla Lechii strzelili Mikołaj Chaciński i Wiktor Rachwał.

Mecz rozpoczął się od wymiany ognia. Po dziesięciu minutach statystyki strzałów były wyrównane. Bliżej zdobycia bramki byli jednak Biało-Zieloni. Najpierw obrońca Arki niefortunnie wybijał piłkę, ale niebezpieczeństwa zażegnał bramkarz gości, a chwilę później Mikołaj Chaciński pokonał golkipera rywali, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Lechii. W 23. minucie Chaciński jeszcze raz strzelił gola. Tym razem asystował mu Igor Brzyski i bramka była strzelona zgodnie z przepisami. Pod koniec pierwszej części gry swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Mateusz Śmiglewski i Marcin Adamik, ale ich strzały były niecelne.

W drugiej części gry od początku zaatakowali Biało-Zieloni. Kilka okazji do podwyższenia wyniku zakończyło się niepowodzeniem. Najlepszą okazję Lechiści stworzyli sobie w 51. minucie. Silny strzał zza pola karnego z linii bramkowej odbił obrońca Arki. W dalszej części nadal atakowali Biało-Zieloni. Niestety bez powodzenia. Na osiem minut przed końcem szansę na wyrównanie mieli rywale Lechii, ale piłka minęła słupek bramki. Kilka minut później arbiter odgwizdał przewinienie zawodnika Arki w polu karnym. Do piłki podszedł kapitan drużyny gospodarzy Wiktor Rachwał i pewnie wykorzystał jedenastkę.