CLJ U-15: Trampkarze Starsi Akademii Lechii wygrali z Arką

2018-05-16 16:59:00
Drużyna Trampkarzy Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 8. kolejki Centralnej Ligi Trampkarzy pokonała rówieśników z Arki Gdynia SI 1:0. Zwycięską bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Grzegorza Grzegorczyka, Łukasza Gajowniczka i Łukasz Rusinka zdobył Jakub Cieślicki.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, żaden zespół nie zdołał narzucić własnych warunków gry. W momencie, gdy Arka musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce za faul na Mateuszu Wiewiórskim, Lechia przejęła inicjatywę, ale do przerwy nie oglądaliśmy bramek. Po zmianie stron Biało-Zieloni częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki, szukając okazji do zdobycia bramki. W 52. minucie spotkania wynik rywalizacji otworzył Jakub Cieślicki, który skutecznie wykończył kontratak. Do końca meczu nasi zawodnicy utrzymali korzystny dla siebie rezultat, przywożąc ostatecznie z Gdyni trzy cenne punkty.

Biało-Zieloni zwycięstwo dedykują swoim dwóm kolegom - Mateuszowi Wiewiórskiemu i Kamilowi Rusinkowi. Pierwszy w trakcie spotkania z Arką trafił do szpitala, a drugi w ostatnim meczu z Wdą Świecie złamał rękę. Chłopcom życzymy szybkiego powrotu na boisko!

- Były to typowe derby, pełne walki zaangażowania zawodników z obu stron. Cieszy zwycięstwo, ale prawdopodobnie straciliśmy kolejnego zawodnika na jakiś czas. Po brzydkim faulu Mateusz został zabrany karetką do szpitala, prawdopodobnie może mieć złamane żebra, ale czekamy jeszcze na informacje - mówił po meczu trener Lechii U-15 Grzegorz Grzegorczyk.

8. Kolejka Centralnej Ligi Trampkarzy, Grupa B (U-15)

Arka Gdynia SI - Lechia Gdańsk (0:0) 0:1

Bramka dla Lechii: Jakub Cieślicki (52.)

Lechia (skład wyjściowy): Stefan Chmielewski - Maciej Gnietko, Przemysław Kinder, Mateusz Paradowski, Nikodem Bucior, Kacper Urbański, Jakub Cieślicki, Mateusz Wiewiórski, Adam Łabor, Stanisław Loch, Maciej Zagraba (K)

Trenerzy: Grzegorz Grzegorczyk, Łukasz Gajowniczek i Łukasz Rusinek