27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

CLJ U-17: Drużyna Akademii Lechii wygrała z Pogonią 2:1

2019-04-09 13:47:00
Drużyna do lat 17 Akademii Lechii wygrała 2:1 zaległe spotkanie 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych z Pogonią Szczecin. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Marek Niewiadomski i Kacper Sezonienko.

Na początku spotkania więcej czasu przy piłce przebywała drużyna Akademii Lechii. W pierwszej groźnej akcji meczu piłkę nad poprzeczkę posłał obrońca Dominik Majer. W 30. minucie w zamieszaniu pod bramką Biało-Zielonych lepiej spisali się zawodnicy gości i zdobyli pierwszego gola. Kilka minut później szczecinianie poszli za ciosem i zdobyli drugą bramkę, jednak w tej sytuacji sędzia odgwizdał pozycję spaloną strzelca. Przed końcem przerwy szansę na wyrównanie miał jeszcze Marek Niewiadomski, ale jego strzał z głowy minął bramkę Pogoni.

Po przerwie zdecydowanie bardziej zmotywowani wyszli piłkarze Lechii. Na początku drugiej części gry dobrym strzałem popisał się Hubert Bugajewski, ale golkiper Pogoni wybronił. W 55. minucie Niewiadomski pokonał bramkarza Pogoni i doprowadził do remisu. Od tego momentu dało się zobaczyć przewagę Lechistów. Kilkanaście minut później to szczecinianie mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Po strzale jednego z zawodników gości piłka odbiła się od poprzeczki bramki, chronionej przez Filipa Łobaczewskiego. Wówczas piłkę przejęli defensorzy Lechii. Wyprowadzili kontratak, który na bramkę zamienił Kacper Sezonienko. Pod koniec meczu Biało-Zieloni mieli jeszcze trzy dobre okazje na podwyższenie wyniku, ale strzały Sezonienki bronił bramkarz lub trafiały w słupek.

Po zwycięstwie nad Pogonią Szczecin, drużyna Akademii Lechii w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych zajmuje drugie miejsce. Do Warty Poznań, która przewodzi tabeli, Lechistom brakuje jeden punkt.

- Bardzo ciężki mecz. Zawsze z Pogonią są trudne pojedynki. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, ale podnieśliśmy się i wygraliśmy. Za to chwała drużynie. Teraz jedziemy na następny mecz, trzeba go wygrać - podsumował spotkanie kapitan zespołu Lechii Jakub Kałuziński.