17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

CLJ U-17: Juniorzy Młodsi pokonali Błękitnych Wronki 3:0

2018-09-02 13:35:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk pokonała zespół Błękitnych Wronki 3:0. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Macieja Durasia i Pawła Pęczaka zdobyli Jakub Kałuziński, Tim Schopiński i Michał Sadowski.

Piłkarze Lechii od początku narzucili własne warunki gry, utrzymując się w posiadaniu piłki i szukając okazji do zdobycia bramki. Wynik meczu otworzył Jakub Kapuściński, który pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul w szesnastce. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. Biało-Zieloni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, dążąc do zdobycia kolejnego gola. Przyjezdni natomiast sporadycznie próbowali wyprowadzić szybkie akcje z własnej połowy boiska, ale bez powodzenia. Lechiści często zagrywali w pole karne rywali, co powodowało trochę zamieszania w szeregach obronnych Błękitnych, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu Lechia dalej prowadziła grę, ale była już skuteczniejsza. Drugiego gola dla Lechii zdobył Tim Schopiński, który pojawił się na murawie w drugiej połowie. Prowadzenie Biało-Zielonych na 3:0 podwyższył Michał Sadowski, wykańczając zespołową akcję z bliskiej odległości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Lechiści odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

3. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych (U-17)

Lechia Gdańsk - Błękitni Wronki 3:0 (1:0)

Bramki: Jakub Kałuziński, Tim Schopiński, Michał Sadowski

Lechia (skład wyjściowy): Kacper Chomicz - Jakub Kapuściński, Filip Dymerski, Dominik Majer, Wiktor Drzazga, Ryszard Sumiński, Beniamin Damps, Marcel Wszołek, Kacper Sezonienko, Jakub Kałuziński, Michał Sadowski

Ponadto na murawie pojawili się: Tim Schopiński, Filip Szymański, Marek Niewiadomski i Łukasz Jandziński.

Trenerzy: Maciej Duraś, Paweł Pęczak, Piotr Kotlarczyk i Piotr Opuszewicz