27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

CLJ U-17: Juniorzy Młodsi wygrali z Gryfem Słupsk 4:1

2019-04-06 15:00:00
Zespół Akademii Lechii wygrał 4:1 z Gryfem Słupsk w spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali: Jakub Kałuziński, Tim Schopinski i dwie Hubert Bugajewski.

Już w 10. minucie meczu drużyna Akademii Lechii wyszła na prowadzenie po strzale Huberta Bugajewskiego. W dalszej części spotkania Biało-Zieloni ciągle atakowali i w 24. minucie po świetnej akcji gola zdobył kapitan zespołu Jakub Kałuziński. Przed przerwą Lechiści mieli jeszcze dwie groźne sytuacje. Bartosz Brylowski minimalnie chybił przy strzale głową, a silne uderzenie Bugajewskiego obronił bramkarz Gryfa.

W drugiej części spotkania gra obu drużyn wyglądała podobnie jak przed przerwą. Zespół Akademii Lechii atakował, a goście próbowali przechwycić piłkę i odpowiedzieć szybkim kontratakiem. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy niebezpieczne strzały oddawali Michał Sadowski, Kacper Sezonienko i Kałuziński, jednak piłka nie wpadła do bramki. Po kwadransie, minutę po wejściu na boisko, gola strzelił Tim Schopinski. Po paru minutach goście po strzale z dystansu zdobyli bramkę honorową. W ostatnich pięciu minutach trzy znakomite akcje do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy Akademii Lechii. Najpierw Schopinski minimalnie chybił, następnie po strzale Bugajewskiego bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu, po raz drugi w sobotnie popołudnie, golkipera rywali pokonał Bugajewski i ustalił wynik końcowy spotkania.

- Bardzo dobry mecz. Świetnie utrzymywaliśmy piłkę i rozgrywaliśmy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach równie dobrze będziemy się prezentować. Cieszy mnie, że zdobyłem dwie bramki, ale najważniejszy jest wynik drużyny - po spotkaniu powiedział strzelec dwóch bramek Hubert Bugajewski.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, chociaż szkoda straconej bramki. Mieliśmy dużo sytuacji i mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. Najważniejsze, że chłopcy nie zlekceważyli rywala i zdobyliśmy 3 punkty. Teraz czeka nas bardzo ważne spotkanie z Pogonią Szczecin, w którym również będziemy walczyć o najwyższą stawkę - skomentował postawę swojego zespołu trener Maciej Duraś.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 Grupa B

Lechia Gdańsk - Gryf Słupsk 4:1 (2:0)

Bramki dla Lechii: Hubert Bugajewski (10.), (90+3.), Jakub Kałuziński (24.), Tim Schopinski (66.)

Skład Lechii: Filip Łobaczewski - Mikołaj Pietrzak (61' Filip Szymański), Dominik Majer, Wiktor Drzazga, Jakub Kapuściński, Ryszard Sumiński (65' Tim Schopinski), Kacper Sezonienko, Marek Niewiadomski, Hubert Bugajewski, Jakub Kałuziński (k), Michał Sadowski (70' Jakub Kisiel)

Trenerzy: Maciej Duraś, Paweł Pęczak, Piotr Kotlarczyk, Piotr Opuszewicz