CLJ U-17: Juniorzy Młodsi zremisowali z Arką

2018-04-27 14:45:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk występująca w rozgrywkach centralnych zremisowała w derbach Trójmiasta z zespołem Arki Gdynia. Bramkę dla Biało-zielonych prowadzonych przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka, Artura Kosznickiego i Mateusza Bąka zdobył Mateusz Cegiełka.
Pierwsza część rywalizacji derbowej toczyła się w dobrym tempie, a piłkarze obu zespołów grali twardo, ale w granicach przepisów. Walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie żadna ze stron nie potrafiła przejęć inicjatywy. Niestety w 17. minucie meczu Arka objęła prowadzenie, wykorzystując złe ustawienie Lechii w obronie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 
 
 
Po zmianie stron boiska Lechiści ruszyli zdecydowanie do przodu, narzucając własne warunki gry. Zawodnicy Arki natomiast ograniczyli się do wyprowadzania kontrataków. Gra natomiast zdecydowanie się zaostrzyła, co powodowało, że sędzia miał więcej pracy. Biało-zieloni doprowadzili do wyrównania po stałym fragmencie gry. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Gryszkiewicz, a piłkę głową do bramki skierował Mateusz Cegiełka. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Nasz zespół częściej utrzymywał się w posiadaniu piłki, zagrażając bramce rywali. 
 
 
8. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych,  Grupa B (U-17)
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Bramka dla Lechii: Mateusz Cegiełka, 
Lechia (skład wyjściowy): Michałowski - Kopania, Dymerski, Marek, Wiśniewski - Cegiełka, Wszołek, Kapuściński, Kuźniarski, Gryszkiewicz, Rugowski
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk