04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

CLJ U-17: Lechia - Chemik 3:0

2019-11-14 16:00:00
Piłkarze Lechii wygrali z Chemikiem Bydgoszcz 3:0 w 14. kolejce grupy B Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Bramki strzelili Maciej Zagraba (2) i Radosław Tuleja. W rundzie jesiennej Lechiści zajęli 3. miejsce w tabeli ligowej.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando Lechistów. W pierwszych dwudziestu minutach Biało-Zieloni aż trzykrotnie poważnie zagrozili bramce Chemika. Strzały Filipa Koperskiego i Mateusza Sadło minęły słupek, a przy uderzeniu Mikołaja Meklera interweniował golkiper. W 25. minucie wynik otworzył kapitan Lechii Maciej Zagraba, który pewnie wykorzystał stały fragment gry. Prawy obrońca Biało-Zielonych znakomicie przymierzył z rzutu wolnego. Piłka po przebyciu w locie około dwudziestu metrów odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Mekler, ale ponownie lepszy był bramkarz. W 36. minucie okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Krystian Okoniewski, ale po strzale głową napastnika Lechii piłka odbiła się od słupka.

Kilka minut po przerwie znakomitą akcję przeprowadził na lewej flance Sadło. Napastnik Lechii minął dwóch obrońców i sprytnie dograł do Zagraby. Kapitan Lechii z pełnym spokojem strzelił w krótki róg bramki i pokonał bramkarza. Okazję na 3:0 miał jeszcze Okoniewski, ale po strzale piłkę na rzut rożny wybił golkiper. W kolejnych minutach nieco lepiej zaczęli sobie radzić zawodnicy gości. Najpierw zapędy piłkarzy Chemika ograniczył Sebastian Flis, a chwilę później piłka minimalnie minęła dalszy słupek bramki. W 71. minucie arbiter odgwizdał przewinienie na zawodniku Lechii przy linii bocznej. Do piłki podszedł Radosław Tuleja, który zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka minęła wszystkich i wpadła do siatki. Kilka minut później "Chemicy" byli bliscy strzelenia bramki honorowej, ale piłka po strzale z rzutu wolnego odbiła się od muru, następnie od poprzeczki i ostatecznie wyszła za linię końcową.

- Skuteczność z mojej strony była dzisiaj stuprocentowa. Udało się też kilka fajnych wrzutek, po których mogły paść bramki. W meczu było trochę zbyt wolne tempo. Zaczęliśmy grać pod siebie po dwóch strzelonych golach. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze, w drugiej trochę słabiej, ale udało się wygrać 3:0. Myślę, że jesteśmy w stanie piąć się w górę tabeli. Nie tylko ja tak uważam, ale też cała drużyna. Każdy z nas wierzy w swoje umiejętności. Wiemy, że potrafimy tę ligę wygrać i pokażemy to na wiosnę - powiedział strzelec dwóch bramek w spotkaniu z Chemikiem Maciej Zagraba.