29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

CLJ U-17: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:2

2019-08-17 14:31:00
W meczu 1. kolejki grupy B Centralnej Ligi Juniorów Młodszych Lechia Gdańsk zremisowała na własnym boisku z Arką Gdynia 2:2. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali Kacper Urbański i Kamil Rusinek.

W pierwszej połowie spotkania atakowali tylko Lechiści. W 5. minucie Biało-Zieloni stworzyli sobie pierwszą sytuację strzelecką. Z rzutu wolnego z odległości 20 metrów na bramkę uderzał Kacper Urbański, ale piłkę złapał bramkarz. Do końca pierwszej części okazję do zdobycia bramki mieli także Wiktor Mosur i Krystian Okoniewski. Lechistom nie udało się jednak udokumentować swojej przewagi przed przerwą.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie w polu karnym sfaulowany został jeden z zawodników Lechii. Arbiter spotkania podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Urbański. Kolejne minuty to ciągłe ataki piłkarzy Lechii, którzy chcieli zdobyć jak największą przewagę bramkową nad rywalem. Na bramkę gości bezskutecznie strzelali Mariusz Duraj i Michał Formella. W 64. minucie Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie. Po dobrej akcji zapoczątkowanej przez kapitana Lechii Macieja Zagrabę, dośrodkowanie wykonał Mosur. W polu karnym świetnie piłkę przyjął Kamil Rusinek, któy zwiódł bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce. Po utracie drugiej bramki do ataku ruszyli goście. Dwa silne strzały zatrzymał świetnie spisujący się w bramce Stefan Chmielewski. W 81. minucie bramkarza Arki pokonał Mosur, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Goście przeprowadzili kontratak lewą stroną i zdobyli bramkę kontaktową. Do końca meczu Lechia musiała się bronić. W doliczonym czasie gry Arka przeprowadziła kolejny atak, po którym arbiter odgwizdał rzut karny. Zawodnik drużyny gości silnym strzałem pokonał Chmielewskiego i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

- Gramy u siebie i niepotrzebnie tracimy bramkę z karnego w doliczonym czasie. Mogliśmy wcześniej strzelić kilka bramek więcej, mielibyśmy zapas i spokojny mecz. Nie możemy tracić punktów w meczach u siebie, a w szczególności w pojedynkach derbowych z Arką. Graliśmy dobrze, wygrywaliśmy piłkę, mieliśmy dużo sytuacji. Zabrakło skuteczności. Teraz przed nami kolejne mecze, które trzeba wygrać. Chcemy zdobywać jak najwięcej punktów i być na pierwszym miejscu - powiedział po meczu Kacper Urbański, strzelec pierwszej bramki dla Lechii.